Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mérgező növények?

Mérgező növények?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Biológia szabadon választott prezentációt csinálok barátommal.

Kitaláltam,hogy az legyen ,hogy Top 10 mérgező növény,a tanár rábólintott,azt mondta jó.

Tudnátok segíteni mik a leghalálosabb növények.

Keresgettem már ,volt ilyen,hogy ördögcérna pl.azt olvastam az halálosan mérgező.

Tudnátok mondani nagyon mérgező,halálosan mérgező növényeket amik bekerülhetnek a top 10 es listába.

Köszönöm ha segítetek :D



2018. nov. 28. 14:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Látom lenulláztak.

Sajnálattal látom, most tételesen alátámasztom a mondataimat.

Aki szerint valótlanságokat írtam, az kérem cáfolja meg az állításokat!



"Az ördögcérna érett termése gyógyhatású."

[link]

Az összes ilyen apró bogyós tartalmaz egy csomó vitamint, pl C-vitamint és ezek gyógyhatásúak.



"Goji néven fut a közeli rokon fajokkal együtt."

[link]

Ázsiából származó aszalt gojiból szedett magot csíráztattam és Lycium barbarum fejlődött ki belőle.

Ugyanaz, mint az árokparton tenyészik.



"Bár tényleg van benne valami alkaloid, de lehet, hogy a zöld paradicsom mérgezőbb."

"Mivel a burgonyafélék családjába tartoznak, éretlen termésük nagy mennyiségű szolanint tartalmaz."

szintén a wikiről idéztem.

A nyers zöld paradicsom tehát mérgező, az is a burgonyafélék családjába tartozik.

Persze az éretlen goji is, de senki sem eszik zölden gojit.

ITT csak a más gyógyszerekkel való hatásokat részletezik.

Nem írják, hogy toxikus lenne.

[link]



"De pl a só biztos, hogy mérgezőbb."


"Minden olyan anyag méreg az emberi szervezetre, amely már kis adagban is ártalmas, tehát átmenetileg vagy tartósan kóros állapotot alakít ki, és amely súlyos esetben halált is okozhat. Hangsúlyozni kell a kis adagot, mert a konyhasó is halált okozhat, ha 3 g/testtömeg-kg koncentrációban jut az emésztő rendszerbe. "

Innen

[link]



A lényeg több gojit lehet megenni, anélkül, hogy az ember belehaljon.

Várom a kihívókat, én eszek gojit, aki szerint hazudok, az ugyannyi sót. :)

2018. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%

A legtöbb dologban igazad van, de ebben nincs:

"Ázsiából származó aszalt gojiból szedett magot csíráztattam és Lycium barbarum fejlődött ki belőle."

A csomagolt aszalt goji nem ugyanaz. Rokon, de mindenképpen szelektált/nemesített.

Nekem vannak termő növényeim, szintén ilyen aszaltból szedtem ki a magokat, valamint a másik telkem határán meg ördögcérna él. Mind a növények kinézete/habitusa, mind a bogyók mérete között van különbségek. Azt is valószínűnek tartom, hogy alacsonyabb méregtartalom is a fajtajavítás szempontja volt.

2018. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

A bogyóméret, esetleg növekedési erély, termőképesség között valóban van/ lehet különbség.

De ez olyan, mintha a határból kikeresném a legnagyobb termésű csipkebogyót és azt szaporítanám tovább. De a virág (csésze), levéllemez, termésforma alapján is egyértelműen L barbarum.



Írd le, hogy szerinted még mi másra van szelektálva, lehetőleg forrással és nem szerintemmel.

2018. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ja egyszer egy előadása után megkérdeztem Zacher Gábort, hogy mérgező-e a hazai lícium termése.

Azt mondta, hogy még nem találkozott ilyen mérgezéssel.

2018. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!