Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet tűztövis sövény alá...

Lehet tűztövis sövény alá gyomirtót tenni ami csak a fűvet irtja ki? Nem sima fű hanem a magasra növő, föld alatt nagyon gyorsan terjedő úgynevezett gyötény vagy szulák. Természetesen a tüskéktől gyomlálni nagyon nehéz és pillanatokon belűl újra nő.

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fűre\fűszerű növényre vettél gyomirtót, az tudtommal nem fogja kiirtani a szulákot, mivel a füvekkel ellentétben ez a növény kétszikű. Márpedig ha a gyomirtók ez alapján képesek differenciálni a növényeket, akkor vagy nem fog rá hatni, vagy a sövényedre is fog hatni.
2010. jún. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, de azt hiszem rosszul tettem fel a kérdést. Most világosítottak fel hogy az egy másik növény csak rosszul tudtam a nevét. Szóval ez egy magas fűféle azt hiszem tarack a neve. Magasra nő és nagyon terjed. Próbálom gyomlálással de 2 hét után megint kb. 20 centi.

Nagyon örülnék egy újabb válasznak. Elnézést. Nem vagyok egy gyakorlott kertész.

2010. jún. 27. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, így már más.

Létezik olyan gyomirtó, ami csak az egyszikűeket viszi, pl. nekem Pantera van itthon. A mezőgazdasági boltban ajánlanak majd valamit.

De ha kiirtod a tarackot, akkor kétszikű, méteres gazok fognak helyette nőni, azok sem jobbak.

Mindenképpen érdemes volna a tűztövis alját levagdosni, hogy fűnyíróval vagy motoros kaszával aláférj, és akkor a tarack helyett lehetne gyepet tenni.

2010. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Azt hiszem a Panterát fogom kipróbálni mert kerítés helyett ültettük a sövényt. A magas kétszikűeket most is kihúzom, azzal inkább elboldugolok.

Mégegyszer köszönöm.

Bukor Éva.

2010. jún. 28. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!