Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hova tegyem a kaktuszaimat...

Hova tegyem a kaktuszaimat telelni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sötét, hűvös helyre kéne, de az itt nrm túl kivitelezhető. Tömbházban lakom, az emeleten. Kitehetném a lépcaőházba, ott voltak is egy ideig, de a szomszéd kutyája nagyon paraszt, és már nem egy virágunkat lepisilt.

Ami marad az egy beépített erkély. Ez valamennyire fényes (amennyi a sötétítő fóliás ablakon bejut), és elég hideg van, pár fokkal melegebb, mint kint. Jó lenne az nekik? És az aloémet meg a kövirózsámat is tehetem melléjük?

Másik változat, hogy bent üljenek, de itt 20+ fok van, és eddig ahány kaktuszom volt, mind megnyúlt a tél alatt. Köszi előre is. 😘😘



2018. dec. 10. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valamit rosszul tudsz. A kaktuszokat a lehető LEGVILÁGOSABB (de nem tűző napos) helyen kell teleltetni, hűvös helyen (1-10°C között). Hagyományos ablakok esetén a két ablakszárny közötti hely pont megfelelő, bár déli kitettség nem előnyös, ebben az esetben némi árnyékolás ajánlott, különben égési foltok jelentkezhetnek.
2018. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm a felvilágosítást! Az lehet, hogy nem jól tudtam, nincs túl sok tapasutalatom velük. Akkor a beépített erkély megfelelő lesz nekik?
2018. dec. 10. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

# 1

Te is valamit rosszul tudsz. :)

A kaktuszoknak a hűvös telelőhely esetén teljesen mindegy, hogy mennyi fényt kapnak, mert nagyjából leállnak az életfunkcióik. Vaksötét pince is megteszi, ugyanúgy, mint egy üvegház. Az MKOE egyik vezetőségi tagjától hallottam profi gyűjtőkről, akik pincében teleltetnek. De nálam is teleltek korábban egy ablaktalan helyen, amikor csak erre volt lehetőségem, de akkor még csak vagy 40 kaktuszom volt.

Fagymentes hely kell, ahol maximum 15 fokig megy a hőmérséklet. (A hűvösebb persze jobb.) Napos időben pár napra még a 20 fok se probléma, ha éjszaka visszahűl 10 fok alá a helyiség.

Öntözni egyáltalán nem szabad. Amikor nappalra még biztosítható a 20 fok, akkor kapnak egy utolsó öntözést, aztán meg tavasszal, amikor szintén elég jó idő van már, vagy elkezdenek fejlődni vagy virágozni.

A meleg lakást el kell felejteni teleltetés szempontjából.


Az aloe meg a kövirózsa viszont a hűvös hely mellé igényli a minél több fényt, ezeknek szükség esetén még némi vizet is lehet adni melegebb időszakban (főleg a kövirózsának), ha növekednek vagy fonnyadnak a tél folyamán.

Amúgy ha igazi, télálló kövirózsád van, akkor azt inkább szabadban teleltesd. Ha megoldható, akkor olyan helyen, ahol nem esik rá az eső. (Nálam rájuk esik, de kibírják.)

2018. dec. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!