Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan, milyen körülmények...

Hogyan, milyen körülmények közt gondozzam a kaktuszaimat, hogy sokáig, egészségesen tudjam nevelni őket? (Képekkel)

Figyelt kérdés

Kezdő kaktusztartó vagyok. Mellékletben küldött kaktuszaimról szeretnék minél több információt kérni hozzáértőktől. Pontos nevet,a fajtájukkal kapcsolatos gondozási, tartási segítséget kérnék. Válaszotokat nagyon szépen köszönöm előre is!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2015. dec. 6. 09:36
 1/6 anonim válasza:
Ritkán kell öntözni őket és kész.Lehetőleg napos helyen tartsd, s melegben.
2015. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy látom, hogy a növényeid mind valódi kaktuszfélék (mert a legtöbb helyen a többi pozsgás, egyébként teljesen más csoportba tartozó növényeket is "lekaktuszozzák"), amelyek nagy részének az igényei hasonlóak egymáshoz. Nyáron napos helyen a szabadban kell őket tartani, öntözni akkor kell, ha a földjük már teljesen kiszáradt. Viszont most télen a legjobb egy világos, de hűvös, kb. 5-10 fokos hely, öntözni pedig nem kell, vagy csak akkor, ha már kezdenek fonnyadni. Lakásban tartásuk nem ajánlott, mivel bent kevés a fény nekik, így felnyurgulnak, elcsúnyulnak és könnyebben lehet őket túlöntözni.

2015. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Viszont a hátulról a harmadik képen lévő növény lehet hogy nem kaktusz, nézd meg, hogy egy kicsit megsérted és ha fehér nedvet ereszt, akkor egy kutyatejféle, amely télen is melegebb helyen (10 fok fölött) kell tartani. Vigyázz, mert a nedve mérgező.
2015. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat. A kérdéses növény szerintem is érdekes, nem találtam őt meg az eddig böngészett kaktuszok között. Furcsaság ként ért vele kapcsolatban,hogy a földje nagyon nedves amibe megvettem.
2015. dec. 6. 22:25
 5/6 A kérdező kommentje:
A kaktuszokat esetleg be tudnád azonosítani név szerint?
2015. dec. 6. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az nem kaktusz, hanem Euphorbia.

Télen azt is hűvös, fagymentes helyen kell tartani, mint a kaktuszokat, viszont nem muszáj csontszárazon, szabad néha gyengén öntözni, ha sokat van 15 fok körül a hőmérséklet.

Ezt világos helyen kell tartani, a kaktuszokat meg akár vaksötétben is lehet, ha elég hűvös hozzá a levegő (10 fok alatt), meg ha nem nedves a földjük. Csak akkor tavasszal tovább kell naphoz szoktatni. (Egyszer két letört sarj nálam másfél évig volt a vaksötét telelőhelyen, utána mikor megtaláltam, kíváncsiságból kiültettem őket szabad földbe, és szépen kigyökereztek, megnőttek. Egy Echinopsis és egy Opuntia.)


Van, amin már látszódik a rossz tartás (meleg hely), mert elkezdett világosodni.

Ha nem akarod, hogy tavasszal ki kelljen dobni az egészet a megnyúlás miatt, akkor várj pár napot, hogy nagyjából kiszikkadjon a földjük, és hidegre velük.

[link]

2015. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!