Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vegyek egy új olcsó kínai...

Vegyek egy új olcsó kínai benzines szegélyvágót, vagy pedig egy használt Stilh/Husqvarna fűkaszát?

Figyelt kérdés

Vettem egy kis telket nemrég.Már most azon angyalok,hogy mit lenne érdemes tavaszra venni.


Nem nagy a telek kicsit dombos úgyhogy mindenképp csak benzines szegélyvágó/fűkasza az ami szóba jöhet.


A telek adottságai miatt a fűkaszát csak damilosan használnám.Igazából elég a legkisebb teljesítményű 1 LE nem kell több.


Kb.20-30 ezer forintot szánnék rá, ez az az összeg amiből tudnék venni egy új kínai fűkaszát, vagy pedig,egy használt Stilh vagy Husqvarna gépet, persze a legkisebbet belőlük.


Szerintetek melyik a jó döntés,vegyek egy új olcsó kínai fűkaszát amire van 1 év garancia


Vagy vegyek egy Használt Stilh vagy Husqvarna szegélyvágót



#kert #telek #nyaraló #ingatlan Stilh Husqvarna
2019. jan. 8. 21:25
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Nem vagyok híve a hasznát gépeknek de a te esetedben inkább az legyen ha a másik lehetőség a 25-30 ezres új gép.Annyiból nuncsó gép
2019. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mindentudó99 ***** válasza:
#nincs jó gép
2019. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Óvakodj minden olyan géptől,ami Kinai motorral van szerelve .A márka név se tévesszen mg .Az MTD is kerüld nagy ívben .

Sajnos a jót meg kell fizetni .A garancia se tévesszen meg !

2019. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyobb a bizalmam a Stilh/Husqvarna gépekben, még ha használtak is,mint egy noname kínai gépben.


Köszönöm a segítséget

2019. jan. 8. 22:12
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Ha valaki ingyen akar adni neked mtd gépet hajtsd el és jelents fel szándékos károkozásért.
2019. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rossz tapasztalat az MTD gépekkel?


Igazából én se vagyok a használt gépek híve.Viszont több fantáziát látok egy használt 10 éves Husqvarnában mint egy új kínai olcsó "csodában

2019. jan. 8. 22:32
 7/13 mindentudó99 ***** válasza:
Fűnyíróm volt Mtd. Többet nem kell. Igaz valami kínai motoros volt de maga a szerkezet is gagyi volt. A szomszéd vett Mtd benzines kaszát. Nem is értem temérdek pénze van és nagy területe miért ezt vette. Áthozta nézzem már meg. Eltört a hajtás. Egy hónapos gép. Kösz.
2019. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már csak a lényeget nem írtad, kérdező, hogy mekkora a telek, és milyen gyakran akarod vágni a füvet.

Mert ha 200 m2-nél nagyobb, és 20 cm-ig is hagyod megnőni a füvet, akkor kínszenvedés lesz egy Stihl vagy Husqvarna szegélynyíróval lenyírni.


MTD-t én se vennék, de az nem igaz, hogy minden MTD rossz. Inkább azt mondanám, hogy szerencsejáték. Többektől hallottam, hogy hosszú ideje jól működik náluk.

Pl. unokatestvéremnek legalább 10 éve megvan az MTD fűnyírója, használja is 3 telken, és jó. Most vett használtan egy másik MTD-t, hogy ne kelljen a másik házhoz hurcolászni az eredetit.

Pesti ismerősömé kb. 4 éves, és azt se kellett még javítani.

Szomszédom testvérének MTD kaszája volt (nem a kicsi persze, hanem a nagyobb), és maszekolni járt vele, ebből vette aztán a profi Stihl kaszáját is.

2019. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez egy egészen különleges telek Az egész telek 700m2.De ezen rajta van egy présház egy külön kis pince és egy kút.


A telek kb 10 m széles és 70 m hosszúságú.Nagy részén szőlő van és a szőlő tőkék/sorok között kapálógépet használtak folyamatosan és így ott nem volt fű(én is ezt fogom tenni).


Fű csak a telek szélein volt.Összesen kb.150m2 (De akkor lehet hogy sokat is mondtam)

2019. jan. 9. 18:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A terület alapján elég a szegélynyíró, ha állandóan nyírod, legalább 2 hetenként. Egyébként ha hagyod megerősödni, akkor legalább 1,5 LE-s gépre szükséged lesz, ha nem egész napos elfoglaltságnak szánod.
2019. jan. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!