Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ömlik a víz a kerti csapból,...

Ömlik a víz a kerti csapból, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az imént kimentem a kertbe, és azt láttam, hogy ömlik a kerti csapból a víz. Valószínűleg a fagy miatt elrepedt a cső, úgyhogy elzártam a vizet, amivel csak az a baj, hogy a házon belüli vízcsap is arra van kötve, tehát most a házban sincs víz :( valaki járt már így? Ha igen, mi lett a megoldás?
2019. jan. 10. 17:08
 1/10 A kérdező kommentje:
A vízaknában nem állt a víz, teljesen száraz, tehát valahol a csap és a vízakna között lehet elrepedve a cső, ugye?
2019. jan. 10. 17:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Tehát a kerti csapból "rendesen" folyt a víz, ott, ahol kellene, mintha nyitva lenne? Az aknában nincs külön elzárója? Kellene, hogy legyen!
2019. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a cső lenne elrepedve, akkor a repedésen jönne a víz, nem a csapból. Vizsgáld meg a csapot, hol van a hiba, és nézz körül alaposan, hogy hol vannak elzáró csapok a rendszerben. A kerti csapok előtt szokott lenni éppen a fagyveszély miatt egy elzáró és víztelenítő csap. Lehet, hogy csak egy lyukat látsz a földön, és alatta van a csap, vagy be is temette a hó, és nem látod.


Azt elég nehéz kideríteni, hogy milyen a vízrendszer, de hogyhogy nem tudtad, hogy vízteleníteni kell a kerti csapot? Most költöztetek oda? Az előző tulajjal tudtok beszélni?


Mindenesetre most mindenképp vízszerelőt kell majd hívnotok, hiszen ki kell javítani a hibát. Ha van elzáró külön a kerti csaphoz, akkor persze ráér tavasszal hívni a vízszerelőt.

2019. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magából a csapból?? Úgy mint mikor megnyitod? Akkor a tömités fagyott szét.

Egy kerti csapot valahol vizteleniteni, vagy kizárni lehet. Kérdés, tudod hol???

2019. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, úgy folyt, mintha meg lenne nyitva, de hiába zártam el, amennyire csak bírtam, folyt tovább. Elzártam az összes vízcsapot az aknában. Később megnyitom, és meglátom, mi lesz.. Hátha tényleg csak a tömítés..
2019. jan. 10. 17:29
 6/10 A kérdező kommentje:
A vízaknában 2 csap van, és nagyon úgy tűnik, hogy amelyik a kerti csapot szabályozza, az szabályozza a házét is. Mert ha a kettő közül azt zárom el, ami megszünteti a kerti csap folyását, a házban sincs víz. Ha a másikat kinyitom/elzárom, nem történik semmi.. :(
2019. jan. 10. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtad elzárni a csapot ott is gond van, le kell venni és ledugózni, aztán mehet a víz. Fagyásveszély persze fagytalanítás nélkül úgy is lesz.
2019. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Probléma megoldva :)
2019. jan. 10. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:

na és mi volt a megoldás?

nálunk pár éve csak magát a kerti csapot kellett lezárni valahol a tekerős részen fagyott el, maga a vízcső ami kijön a földből szerintem nehezen tudna szétrepedni.

2019. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak a csaprészt kellett kicserélni.
2019. jan. 21. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!