Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy kislakásban a csapból...

Leiyla kérdése:

Ha egy kislakásban a csapból folyó víz hömérsékletét képtelenség beállitani akkor a csaptelepekkel van a gond vagy a kazánnal?

Figyelt kérdés
Amikor a meglévő vízhőmérséklethez meleget állítok a kazán bekapcsol a víz túl meleg lesz mikor hideget a kazán kikapcsol a víz jéghideggé válik.
2018. júl. 4. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki, akkor átfolyós a vízmelegítés módja.

A kazán azért kapcsol ki mikor hidegebbre állítod a vizet,mert nagyon lecsökken az átfolyó vízmennyiség. Ez egy biztonsági funkció, teljesen normális, így védik a kazánt.

A megoldás az, hogy lejjebb kell állítani a kazánból kijövő melegvíz hőmérsékletét. Így megmarad a kazán működéséhez szükséges nyomás. Mivel nem irtál típust, így a hogyanra nem tudok válaszolni.

2018. júl. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

kazánról (átfolyós bojler) egy kép sokat segít a beállításnál.

A víz állító gomb általában beragad, mert az ritkán tekergetik. A gáz lángját is lehet állítani kézzel, kazántól függően egy csúszka vagy tekerő kar segítségével.

A lángot érdemes levenni, a meleg vizet csutkára kinyitni, és egy kis hideg hozzáadásával jó zuhanyzáshoz, hideg nélkül pedig a melegebb mosogatni stb. Ha a levett láng mellett is forró a víz nagyon, akkor gázszerelővel be lehet állítani a min és max állásba a gázláng nagyságát. Így a gáz lángjával állítod be ha jóval melegebb víz kell (télen kelleni fog)

2018. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Érdemes még megemlíteni, hogy minél kisebbre van nyitva a csap annál melegebb lesz a víz átfolyós kazánnál. Ha túl meleg jobban megnyitod, de azonos keverés mellett ( egy karos csaptelepnél), akkor hidegebb lesz, mert az átfolyó víz mennyisége nagyobb, de a kazán ugyan akkora teljesítményt ad le.
2018. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Ki kell tapasztalni, én nem szerettem az átfolyós vízmelegítőt. Nálunk az jött be anno, hogy nagyon melegre nyitottam a csapot, majd amikor érkezett a melegvíz, akkor fokozatosan, lassan vettem hidegebbre amíg a kazán ki nem kapcsolt. Így egy idő után a hőfok pont jóra állt be. A kazánon is lehet játszani a szabályzással.

Ez a megoldás viszont abszolút forrázás veszélyes, szóval örülök, hogy a gyerekünk már nem ott született.

Valaki viszont kifejezetten ezt a megoldást preferálja.

2018. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a gond. Cirkóm van és zuhanyozni nem tudok, mert hol forró, hol hideg jön. Úgy szoktam csinálni, hogy engedek a kádba forrót, majd utána hideget.

Nekem ez még új, 40 évig panelban laktam, ott nem volt ilyen probléma.

2018. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!