Kezdőoldal » Otthon » Kert » A csipospaprikát mikor kell...

A csipospaprikát mikor kell elvetni? Vagy van olyan amit mar most is ellehet ultetni? 16f

Figyelt kérdés
Persze csak benti cserépre gondoltam most meg.
2019. jan. 15. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én próbáltam az ilyen korai vetést, de nem jött össze. Elég satnya lett a növényke lehet a kevés fény miatt. Évek óta március közepén vetek el sok mindent a fóliában és minden palánta megnő addigra mire ki lehet ültetni.
2019. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor már jó idő van.Áprilisban jó.A napon gyorsan fejlődik.
2019. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oke koszonom.akkor meg varok vele.
2019. jan. 15. 10:49
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
A paprika hamar kikel. Nem tudod kiültetni ha már akkora lesz. Korán van még.
2019. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen paprika. A chiliket kell ilyen korán, akár már január végén, február elején elvetni, mert a mi éghajlatunkon nem érik be, ha később veted. Viszont plusz világìtás kell neki.

A normál paprikát március elején szoktam vetni, a fűszerpaprikát meg április közepén, szabadföldbe.

2019. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen hosszú tenyészidejű fajtákról van szó, és csak pár tövet akarsz, akkor megcsinálhatod, hogy reggel a napos ablakba teszed, délután sötétedéskor meg kiviszed egy 15 fok alatti helyre.

Ne nagy cserépbe, hanem kilyukasztott tejfeles dobozba, vagy ekkora cserépbe ültesd. Az első beöntözést követően csak alulról öntözd, és a föld teteje csak 1-2 napig lehet egyfolytában nedves, utána a következő öntözésig legyen száraz.

Kelés után a szoba felőli oldalra applikálhatsz egy kartonra ragasztott alufóliát, mert az a szoba felőli oldalról világít, azaz visszaveri a fényt.

Ha egy éjszakára is bent felejted, az megnyúlást okoz.

A megvilágítás időtartamát lehet növelni növénylámpával, de pár tő miatt nem nagyon érdemes erre beruházni.

2019. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csilit is elég márc elején a többit áprilisban.
2019. jan. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző:

Ahogy írták, a chilik egy része hosszú tenyészidejű, azaz márciusban kezdve csak szeptember táján kezd színesedni. Fajtafüggő.

2019. jan. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább magot vess, az ki is csírázik.
2019. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!