Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e nem gyümölcsfát nem...

Cooldmann kérdése:

Lehet-e nem gyümölcsfát nem gyümölcsfára ráoltani? Teszem azt, egy már meglévő valamilyen fára esetleg barackot vagy cseresznyét ráoltanék így már egy erős gyökérzet állna rendelkezésre?

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet ,csak én sem tudom mire milyet szoktak .
2019. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

gyümölcsfákról sok infó van melyik melyikkel van rokonságban

almát körtével birssel

barackokat szilvával

cseresznyét meggyel


díszfákról nehezebb iylen írást találni de össze vissza nem lehet akácot például tölggyel.

2019. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
Nem lehet. Arra gondolsz hogy akácra sárgabarackot? Csonthéjast csonthéjasra. Almatermésűt almatermésűre. Tehát almát pl körtére elméletileg lehet. Bár nekem nem sikerült. Csakbegy darabig élt. De pl körtén nekem van több fajta oltás is.
2019. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Már mint körtefán 4 fajta körte
2019. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem lehet
2019. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még rokonságon belül se mindent lehet, vagy nem érdemes.

Pl. birsre oltva a körték egy része szépen terem, csak gyengébben nőnek, más körték viszont csak pár cm-t fejlődnek évente, apró terméseket hoznak, és 10 év múlva elpusztulnak. Volt nálam olyan, hogy a birsre oltott körte koronája kb. 5-6 év után is csak fél méter átmérőjű volt, a törzse csak ujjnyi vastag, aztán mikor már ki akartam hajítani, ellopták a telekről, mert azt hitték, hogy valami fiatal oltvány...

Mirabolan szilvára szokták a szilvákat, sárgabarackot. Viszont a szintén a Prunus (szilva) nemzetségbe tartozó őszibarack csak rövid életű lesz rajta, és nagyon gyengén fejlődik ez alatt is. (Konkrét tapasztalatom van ezzel, saját próbálkozások.)

2019. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!