Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültethetem ugyanabba a cserépb...

Ültethetem ugyanabba a cserépbe a Jácintot és a Kankalint?

Figyelt kérdés

Ugyanazok az igényeik? Nem lesz bajuk tőle ha egy helyen vannak?

Válaszaitokat előre is köszönöm ! :)



2019. jan. 27. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A kankalin hajlamos terjedni, nálunk legalábbis a kertben évről évre egyre több van, így esélyes, hogy idővel kiszorítaná a jácintot (feltéve persze, hogy évekre tervezel velük). Utóbbi egyébként akár egy díszesebb pohárban is jól elvan, minimális a helyigénye. Ha csak egy szezonra szánod őket, akkor lehetnek együtt.
2019. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊 természetesen ha terjedne akkor külön venném. Sőt úgy tervezem, hogy 2 jácintot és 2kankalint veszek, jövőre meg különvenném nagyobba és vennék még párat, de most még nem menne mert nincs elég hely számukra.
2019. jan. 27. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A kankalinnak elvileg jobb lenne szabadfoldbe.Lakasba vagy teraszra szeretned oket?Szerintem leginkabb az lenne a gond,hogy mig a kankalin egesz evbe zold es akar meg ilyenkor is viragozhat addig a jacint viragzas utan leszarad.Ha van ra leehtoseged elviragzas utan ultesd ki oket es kovetkezo even vegyel ujakat a cserepbe.Vagy az elozo evi jacintot is visszaultetheted.
2019. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lesz bajuk egybe ültetve, mert a jácint nyáron is a földben szokott lenni alapból, ha nem szedik ki.

A probléma abból adódik, hogy ha netán a kankalin elterjed, beborítja a cserepet (ami, nyilván, csak nagy méretű lehet, nem egy kis 10-es), akkor már a gyökerek közül nem tudod kiszedni a jácinthagymákat, csak a kankalin károsításával.

Milyen helyigényre gondolsz? Egy 16-os cserép igazán nem sok helyet foglal, erkélyen sem.

Mert nem bentre akarod őket, remélem? Mert ott mindkettő csak alkalmi virág lesz, mint a vágott szegfű, elvirágzanak, aztán mehetnek a kukába, többet azokon nem fogsz virágot látni, felesleges is kínozni őket.

2019. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát végül nem lett jácintom, elfogyott a boltban😃de vettem 5db kankalint. Egy balkonládába szeretném őket ültetni. Amit úgy terveztem, hogy nyáron kirakom erkélyre és ha már hidegebb lesz az idő akkor behozom. Bár az erkélyeken vannak eleve balkonládák(de az nem elmozdítható és nagyméretűek) ha azokba ültetném kibírná a telet is akár? Kertem nincsen sajnos. Azért nem az erkélyen lévőbe szeretném ültetni, mert albérletben lakom és ha költöznék esetleg, akkor nem szívesen hagynám itt őket.


(Plusz az erkélyen kísérletezni szeretnék paradicsommal😊)

2019. jan. 29. 01:06
 6/7 A kérdező kommentje:

A helyigényt meg úgy értettem, hogy nem tudom hová tenni ahol jól nézne ki. Már vannak növények a szekrény tetején, az asztalokon stb. Még van egy kis négyzet alakú pici asztalka azon van két korallvirág, ezek az asztal felét foglalják el, ezért lenne jó a balkonláda, hogy az asztal másik felét elfoglalja 🙂

A földre meg nem akarom tenni.

2019. jan. 29. 01:12
 7/7 anonim ***** válasza:

A szobát garantáltan nem fogják kibírni. Ez 100 %.

Ezeket a tavasszal szokásos nagyvirágú, nagyon rövid szárúakat vetted? Alkalmi virágok, ha most vetted, akkor főleg kilátástalan életben tartani őket. A szobában túl sötét van nekik, kint pedig elfagynak, mert ebben az életszakaszban már nem várnak fagyot. Amúgy szabadban tartva elvileg ezek is kibírják a telet, de a nyarakat nehezebben. Legalábbis, nálam soha nem bírta ki őszig egy se.

Ha nagyon ellenállót szeretnél, ami bírja a telet és a nyarat is, akkor nevelj magról hosszabb szárút. Kertészeti boltokban valószínűleg csak olyannak a magját fogod megtalálni.

[link]

Ezek kisebb virágúak, és 10-20 cm-es szárakon vannak a virágcsokrok. Hatalmas bokorrá nőnek.

Egy rokonomnál van egy csomó már legalább 10 éve a kertben, amiket én neveltem magról. Nálam mostanában csak cserépben, de a szabadban vannak, azt is jól bírják. Kicsi korban 12-es cserépben, aztán ahogy nőnek, úgy kell nekik egyre nagyobb cserép.

2019. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!