Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit termesszek Budapesten...

Mit termesszek Budapesten csaladi haz kertjeben?

Figyelt kérdés

Szerencsemre olyan alberletbe koltoztunk budapesten ami csaladi haz. Van egy kert.


Evekig el volt hanyagolva, a fuvet le szoktuk nyirni de tavasszal konyhakertet szeretnek bele. Nagyjabol 5m x 5m ben gondolkodom.


Kisse huvos a klima mert mindig nalunk olvad el a ho utoljara, de napos sikvidek pesti oldal.


Gondoltam paradicsom paprika hagyma malna borso, miket ultessek es februarban van e valami teendo ? Elokeszuletekre gondolok.


2019. jan. 29. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Krumplit ne hagyd ki és a málnát csak akkor ültesd, ha évekig ott lesztek. Eper, uborka, fokhagyma, egy sor csemegekukorica, tök, kanadai(sütő)

Én nem vagyok egy nagy földműves, de a trágyázást úgy tudom tél elején kell megcsinálni, hogy a csapadék bevigye a földbe, de lehet más másképp tudja.

Lassan kezdhetsz palántázni, utána később felásni.

2019. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

1-es vagyok és írtam a palántázást, de jobbat tudok!

Amikor ott az ideje, kimész a piacra és gyönyörű, erős, egészséges palántákat tudsz venni. Szerintem jobbak, mint amivel otthon piszmog az ember.

2019. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
2019. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Olyanokat ültess, aminek van értelme, vagyis kitudjátok használni. Pl. tök fölösleges két tő borsót ültetni és nevelgetni azért, hogy legyen belőle egy tál levesetek. Vagy két tő paradicsomot azért, hogy legyen pár szem paradicsomotok. Szerintem. De mindenkinek más a fontos. :)

Mi imádjuk a házi paradicsomot, ezért azt ültetnék kicsit többet. A paprikát én kevésbé csípem, ezért csak két tő van, illetve a párom szeme fénye a 3 féle csili, amit magról hajtunk évek óta. Ezt csak az élményért csináljuk, nem azért, hogy bezabáljunk belőle. :)

Van pár tő fűszernövényünk (rozmaring, menta, oregáno), amiket gyakrabban használunk és újhagymánk.

Próbálkoztam a salátával is, azt is szeretjük, de nem lett olyan szép, így azt elhagytuk.

Eprünk van még kicsit több általában.

Összességében talajtípustól is függ mi lesz sikeres próbálkozás. Én azt javaslom olyanokat ültessetek és annyit, amivel megéri "bajlódni".

2019. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van amit tényleg nem éri meg házilag termelni, főleg kis területen krumplit én például biztos nem, bosróbol is sokat kellene vetni hogy megérje, sokan vetnek retket is amit utána megrág valami de 3-4 darabot lehet kapni 100ft-ért


paprika paradicsom megéri főleg ha valami különlegesebb fajtát akarsz megkóstolni, vagy még az uborka, salátát is lehet már elég korán vetni, ha több évig maradtok akkor bogyós gyümölcsök , eper

2019. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nem sikerült mindenkinek elolvasni, hogy összesen egy 5x5-ös miniatűr "kert"-ről van szó. Ha krumplit ültetne a kérdező az egészbe, akkor teremne összesen talán 30 kg. És semmi más.

Az apró méret miatt kizárólag olyasmit szabad, ami nem vehető meg tömegterményként olcsón, és amit csak nagyobb mennyiségben lenne érdemes (pl. krumpli, bab, vöröshagyma tárolásra), nem foglal hatalmas helyet (sütőtök), hanem frissen, kis mennyiségben használható.

Ilyen pl. a paradicsom és paprika friss fogyasztásra, padlizsán, tavasszal korán retek, saláta, zöldhagyma, nyári friss használatra vöröshagyma és fokhagyma is egy kevés (ameddig nem lehet olcsón kapni ősszel), pár tő uborka, esetleg cukkini, padlizsán 1-2.

A kukorica viszonylag nagy területet foglal ahhoz képest, hogy milyen olcsón lehet venni.

Borsóból megtermelsz mondjuk 10 dekát az erre jutó területen, nem nagy buli.

Málnát semmiképpen se, legfeljebb ha megnöveled a területet. Csak hogy jóllakjatok málnával, ahhoz is kellene ennek a területnek a fele.


Most egy gyepes területről van szó? Mert akkor a korai dolgok kizárva, talán május vége felé, egy gyomirtózást követően. Ha sima gyep, semmi tarack és hasonló kiirthatatlan, akkor mélyen ásva és beforgatva meg lehet spórolni a gyomirtót, de akkor már neki is kell fogni minél előbb.

2019. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!