Kezdőoldal » Otthon » Kert » Yukka pálma (törzses) megmenté...

Yukka pálma (törzses) megmentése lehetséges lenne még? Többi lent.

Figyelt kérdés

Körülbelül 2-3 éve van egy yukka pálmánk. Anyukámnak vettük ajándékba. Ez alatt az idő alatt egyszer át kellett ültetnünk, mert nagyon szűkösnek bizonyult a cserép már számára. Ekkor különösebb problémát nem vettem észre. Viszont édesanyám hajlamos minden virágot túlöntözni, hiába mondom neki, hogy ezt nagyon ritkán kell.

Ráadásul másik helyre tette, ami szerintem szintén nem tett jót a növénynek.

Eleinte csak sárgult ...már akkor mondtam hagyja kiszáradni a talajt picit, de nem nagyon hallgatott rám. Most ott tartunk, hogy jóformán csak a törzse van már meg, mert a szár, amin a levelei vannak lassan lerohad...Most magamhoz vettem, de nem sok esélyt látok a megmentésére.

Valakinek esetleg van hasonló tapasztalata mit lehetne tenni?

Világosabb helyre tettem első körben, a páratartalomra odafigyelek, mert orchideák is vannak abban a szobában.



#növény #yukka pálma #virág megmentése
2019. febr. 4. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Határozottan túl lett öntözve!

Próbáld meg kivenni a cserépből, a rohadt gyökereket távolítsad el (nehezen tudod mindet és fertőzött részek visszamaradhatnak. Szaküzletben vásárolhatsz szert ellene és áztasd be, vagy fújjad le), cseréld ki a földet.

Sokkal egyszerűbb, ha veszel egy új növényt. Sok szobanövény inkább elviseli a vízinséget, mint a túlöntözést!

2019. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mutass fotót.
2019. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!