Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fokföldi ibolya tartók! Hogy...

Fokföldi ibolya tartók! Hogy lehet hogy mindenkinek olyan szép az ibolyája?

Figyelt kérdés
Körbe pár levél, középen szép virágok. Az enyém meg mint a dzsungel tele van levéllel, nem is szép szimetrikusan, hanem egyik jobbra másik balra áll, csak ritkán virágzik, akkor sem tud rendesen kibontakozni a sok levél miatt. Próbáltam már többször is ritkítani a leveleit, de ugy sem lett szebb, továbbra is szanaszét állt.

2019. febr. 9. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mutatnál egy fotót, akkor nem találgatózni kellene, hanem konkrét okos választ lehetne adni.

Így csak tippelni tudok, hogy a tiédnek nem 1, hanem több hajtáscsúcsa van, ezért állnak össze-vissza a levelek.

Ha így van, akkor 1 csúcsot hagyj, a többit az elágazásnál vágd ki, és a megmaradónak a leveleit nem szabad bántani, de nem is kell.

Ha nem virágzik, az attól lehet, hogy vagy sötétben tartod, vagy túl sok földben, vagy túl kevésben és nem tápoldatozod, vagy agyontápozod nitrogéntúlsúlyos, levéldísznövényekhez való tápoldattal.

Ezért is jó lett volna egy-két fotó, meg leírás a tartásmódról.

2019. febr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elküldtem üzenetben a kèpet,mert ide nem sikerült feltölteni. A virágot alulról locsolom, kb 2 hetente általánis tápoldatot is kap. Föld az lehet sok van alatta,mivel kb 14 cm magas a kaspo amibe van és az tele van földdel. Habár nem tudtam hogy nem jó a sok föld,ennek ellenére kissebb kaspot szerettem volna neki az alulról locsolás miatt,de ahol kerestem ott mind kb ilyen magas volt.
2019. febr. 9. 19:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy ablakba tartom,ugy tudom hogy szereti a fényt.
2019. febr. 9. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem 1, hanem vagy 6 növény, azért néz ki így.

Saját szaporítás lenne? Az ültetés előtt szét kell szedni, és egyesével elültetni.

Minden egyes részt szedj szét, és ültesd el külön.

Ha föld alatt ágaznak el, akkor óvatosan szét lehet húzni (törni), hogy mindegyiknek maradjon gyökere. Ha föld felett ágaznak el, akkor egyet meghagysz, a többit éles késsel levágod a fő szárról, csonk nélkül.

A levágottakról leszeded az alsó leveleket, hogy keletkezzen egy csupasz szár, 2-3 napig szikkasztod lerakva, aztán vízben kigyökerezteted. Pl. vajkrémes dobozban, hogy csak a csupasz szár érjen a vízbe.

Ha gyökérrel sikerül szétszedni őket, akkor azonnal is be lehet ültetni, de pár napig még ne öntözd. Érdemes egy kis gombaölős (pl. Dithane) vízzel beöntözni először, biztos ami biztos.


Az ablakban jó helye van, de a 2 hetenkénti tápoldatozás csak akkor nem sok, ha kevés a tápoldat aránya a vízben.

Érdemes lenne tápoldatot váltani, mert szerintem túl sok benne a nitrogén, és az nem engedi virágozni. (Pl.: [link] , ezt mindenhol kapni.)


Kaspóba közvetlenül semmilyen növényt nem szabad ültetni, ibolyát meg főleg nem, ha túlélte, az csak nagy szerencsédnek köszönhető. Ebbe cserepestől szokás belerakni a növényt, de úgy is elég értelmetlen dolognak tartom, amivel nőket szokás becsapni, de a növények utálják.


Ha szétszedted az ibolya részeit, akkor kezdetnek 10-es (átmérőt szokták mérni) cserepek elegendőek. Ha szépen beindulnak átültetés után, és már átszőtték a földet, akkor jöhet egy 12-es cserép, ennél nagyobbra csak kocsikerék méretű ibolyáknak van szükségük.

Mivel nagyon könnyen kirothadnak, ezért kell a viszonylag kicsi cserép, hogy gyorsan ki tudjon száradni a föld, jó kondícióban tartva így a növényeket. Nyáron 5, télen 7 naponta öntözöm őket kb., és ilyenkorra már mindig teljesen száraz a földjük, így nem is szokásuk kirothadni. Virágozni annál inkább.

2019. febr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez 1 növény volt amikor megkaptam, aztán átültettem ilyen műanyag kaspoba mert nagyon kicsibe volt,és ilyen sok lett belőle.
2019. febr. 12. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!