Kezdőoldal » Otthon » Kert » A gyümölcsfák termése permetez...

A gyümölcsfák termése permetezés nélkül tönkremegy, vagy meg lehet valahogy oldani a szép termést permetszer nélkül?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, milyen gyümölcsfáról van szó, de attól is, hogy mennyire ellenálló a betegségeknek vagy kártevőknek, azaz szeretik-e a környékeden előforduló kártevők. Túl kevés információt adtál ahhoz, hogy érdemben válaszolni lehessen.
2018. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy anélkül, de még azzal is tönkremegy. Olyan fákat is támadnak már a legújabb betegségek, hogy az ember csak pislog...
2018. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Kéthetente permetezem a fákat. Különben semmi se lenne rajtuk. Gombaölő rovarölő.
2018. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha sokáig nem permetezed, és másféle növényvédelmet sem alkalmazol, akkor a fa is tönkremegy.
2018. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet termés, de se mennyiségben, se minőségben nem lesz értelme. MA már olyat is permetezni kell amit apáink idejében nem (dió-mogyoró). Van még egy két olyan fajta ami ellenálló, de ott meg se a mennyiség se a mai elvárás nem lesz meg.
2018. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a gombás fertőzések ellen kell permetezni. A rovarok ellen a cseresznye és a meggyfán ragadós sárga lapot tettem fel.

De jövőre a diót is permetezni kell mert az idei termés jó részét elvitte valmi behurcolt kártevő

2018. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vannak mindenféle "bio" azaz az élettel mégis csak valamennyire összeférhető szerek, megoldások, amelyeket lehet alkalmazni. Kénpor és készítmények, rézgálic és rokonai, kenőszappan stb. Aztán a megfelelő technikai beavatkozások: fatörzs ápolás, koronaalakítás, hernyófogó enyv és hasonlók, a lehullott termés azonnali eltávolítása, a gyümölcsfák koronája alatti talaj kezelése, gyümölcsritkítás.
2018. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én soha nem permetezek, úgy tudom, az előző tulaj se tette s elég jól teremnek a fáim. Amikor ideköltöztem, majdnem sokkot kaptam, mert van 3 sárgabarackfa és mindhárom kiemelkedően jó termést hozott, tele voltam barackkal, igen jóval :) Na azóta változott a dolog, de a barackoknál eleve lutri a dolog. A körték már megbízhatóan és jól teremnek, csak ritkítani kell, mert letörnek a gyümölcs alatt.

A ribizli nem terem itt, gondolom, a föld nem jó neki.

A többi nem fa gyümölcs jól terem.


Az egyetlen gond a szilva, azok vírusosak, de mindenkinél a környéken, ha nem ellenálló típusról van szó, azokat kivágjuk és jobbakat veszünk.


A szőlőt meglátjuk, nyilván nem permetezem, ami tudom, merész, de eddig ami termőre fordult, az jó lett, ha nem is mindig sok (napot szinte semmit nem kapott az első években, szóval elég terhelt volt az a két tő. sajna nem napos a telek és olyan rossz a föld, hogy szinte csak a gyümölcs terem jól, még a bab és a cukkini sem hoz termést).


Nyilván jöhetnek betegségek, nem véletlenül permeteznek az emberek, szerekkel vagy bio módon, én lusta nemtörődöm vagyok, örüljenek a fáim, ha néha metszek rajtuk valamit, de jobban szeretem, ha anélkül is elvannak, szerencsére sokuk ilyen.


Személy szerint nagyon élvezem, hogy a gyümölcsfák munka nélkül is működnek, cserébe bevállalom, hogy ez azért bizonytalan dolog s persze kifejezetten ellenálló csemetéket veszek.

2018. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a helyesen megválasztott faj/fajta.



Nálunk is csak a vírusrezisztens kajszi és szilva marad meg.

A korai cseresznyét nem kell cseresznyelégy ellen permetezni, mert azok később károsítanak.


stb

2018. dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
39%
ha szereted a húst,nincs gond
2018. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!