Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen távolságra legyen az...

Milyen távolságra legyen az aljától a szívócső, hogy ne szívjon fel jelentősebb mennyiségű homokot a kútból? Van egy talaj szinttől kb.5 méter mély asott kutam, amiben kb 2,20 méterre van az aljától a víz.

Figyelt kérdés

Milyen távolságra legyen az aljától a szívócső,hogy ne szívjon fel jelentősebb mennyiségű homokot?


Van egy talaj szinttől kb. 5 méter mély asott kutam,amiben kb 2,20 méterre van az aljától a víz.

Vettem hozzá egy házi vízművet, milyen távolságra kell lenni a kút aljától a szívócsőnek,hogy ne szívjon fel homokot?



2019. febr. 21. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Tehát 220 cm víz van benne? Én úgy 1m-re tenném az aljától.
2019. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen 2,20 méter a vízoszlop.
2019. febr. 21. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel ez nem membrános szivattyú,akár 60 cm is lehet a lábszelep az aljától .Azt kell megfigyelni,ha megy szivattyú 20-30 percet,mennyivel lesz lejjebb a vizszint teteje .

Ha csak keveset,jó a viz után pótlása .De megdolgoztatni sem szabad nagyon,mert ekkor gyors lesz a víz beáramlása ,és magával hozza a homokot is

2019. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De miért pont 60? Mennyi a minimum?

Szóval a fél méter mindenképp kell?

2019. febr. 21. 19:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Kért öntözésre lenne használva (Nem túl nagy a kert)
2019. febr. 21. 19:28
 6/9 anonim válasza:
Kérdés milyen a vízadó réteg,sóder finom homok stb.Ha szakszerűen le van terhelve az alja.Az 50-60 cm szerintem is jó,de ha fosó homok van ,mindenképp viszi a víz magával,legalábbis valamennyit
2019. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vásároltunk egy hazát,és a kút az udvarban volt. Nem tudom milyen,szerintem sima homok,egy régi asott kútról van szó,de már kút gyűrűs. Betonozáshoz,és kert öntözéshez használtuk tavaly,vödőrrel.De viszont tavaly ősszel nagyon fel volt telve vízzel.
2019. febr. 22. 11:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennél több vizet szivatsz ki,annál jobban kialakulnak a vízjáratok .Nem az a nagyon fontos,hogy mennyi víz van,hanem hogy jó viz adó réteg legyen a kút alján .Itt csak a kút alján tud a viz bejönni,ellentétben a fúrt kutakkal .

Ha nagyon hirtelen lecsökenne a viz szintje,akkor pihentetni kell a kutat,csökkenteni a víz kivételt .

2019. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
AZ ásott (kis mélységű kút) esetében az első vízadó rétegből kapja a talajvizet.Ez általában csapadékvíz ami leszivárog .A víz csak homokban (sóderban) vagy kövek repedéseiben tud jól haladni,tehát a vízadó alatt vízzáró réteg van,Az ilyen kút nagyon függ a csapadéktól, illetve a vízadó réteg gyűjtő területétől ,általában tavasszal sok van benne de nyár végére csökken a szint
2019. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!