Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vásároltunk egy házreszt,...

Vásároltunk egy házreszt, amely egy 3 lakásos udvarban van. A szomszéd lekerítette a kertrészét. Megteheti a mi beleegyezésünk nélkül?

Figyelt kérdés
Ügyvédi telekmegosztasi szerződésünk van,hogy kié melyik kert rész. Mindenkinek van egy kb. 5 méter széles, 20 méter hosszú kert része. A középső lakó lekerítette 170 magas kerítéssel a saját kertjét. Eddig egy "nagyobb" tágas kert volt, most pedig mindenkinek egy szűk hosszú csík.

#kerítés #Kertrész #lekerítette
2019. febr. 28. 06:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem osztatlan közös tulajdon (ahogy írod nem az) akkor szerintem igen, le.
2019. febr. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Osztatlan közös, de ügyvéd előtt aláírt, kizárólagos használatra jogosult mindenki a saját kertrészére.
2019. febr. 28. 06:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jogszerű.
2019. febr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan tette.
2019. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor ha én is szeretnék, építhetek egy mellék épületet, vagy tárolót az engedélye nélkül a kertbe?
2019. febr. 28. 08:31
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

A saját kertedbe azt építész, amit akarsz, és van rá építési engedélyed.

Illetve a saját kertedet te is lekerítheted.

2019. febr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Én ennek csak örülnék. Igaz, értem, hogy szűk lett, de szépen meg lehet csinálni és csak a tiéd, azt csinálsz, amit szeretnél. Tudod, közös lónak túrós a háta.


Kerti tároló a 312/2012 (XI.8.) Korm. rendelet értelmében engedély nélkül építhető. Főleg, ha mondjuk egy ilyen 3x5-ös barkácsáruházas fa sufnyit teszel le, azzal semmi gond nem lesz. Azért érdemes átnézni a helyi építési szabályzatot, esetleg egyeztetni az építésügyön, mert az országosnál szigorúbb előírásokat hozhat a település.

2019. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Na mi az, nehezebb lesz kukkolni?
2019. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogyha úgyis volt telekmegosztási szerződés, akkor téged ez miben zavar?

Én például kifejezetten örülnék, ha fizikailag is biztosítva lenne a részem, ahova kiengedhetem a kutyám, azt ültetek ami nekem tetszik, vagy nem ültetek semmit. Kirakhatok medencét, vagy a gyerekeknek homokozót, vagy bármit, aminek csak a fantáziám szab határt!

Ha teszel nádfonatot, vagy ültetsz tujákat, hogy még csak be se lássanak, akkor akár pucéran is napozhatsz, ha kedved tartja.

Vagy ha holnap elköltözik a szomszéd és valami rendetlen csapat költözik oda, akkor nem kell nézegetned a kuplerájt és a szemetüket.

Jobb ez neked, hidd el!

2019. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Keress rá az angliai városi házak hátsó kertjeire, gyakorlatilag egy 5 méter széles, 8-10 méter hosszú terület és akiben van egy kis indíttatás mindenféle csodákat tud belőle varázsolni.
2019. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!