Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet már vetni a kertben?...

Mit lehet már vetni a kertben? (Retken és salátán kívül. ) (kezdő vagyok)

Figyelt kérdés
(Továbbá szeretném megkérdezni, hogy paradicsom és paprika mag elvetéséhez(lakásban) már késő van???

2019. márc. 1. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ilyenkor már a hagymákat el lehet duggatni,fok,vörös,lila.Petrezselyem,sárgarépa is mehet.

Jó ez az időpont a paradicsom és a paprika magok elvetésére lakásban.

2019. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyébként ha szintén paradicsom és paprika magokat elvetek most szabadföldbe, annak van esélye, hogy kikel, megmarad? Szóval ezek olyan magok, amiket én tettem félre tavaly nyáron számomra ízletes zöldségekből. Tehát nem direkt vetőmagnak termesztett magok....

Arra gondoltam, amit veszek, azzal kezdetben lakásban foglalkoznék. De ehhez nincs elegendő helyem bent. Szóval a saját gyűjtött magot kísérletként elvetném a kert egy kevésbé jó részébe. (A jobb területet megtartom a rendes palántáknak és magoknak...)


Szóval azokat a magokat ha most elvetem?

Igazából ha vadon terem valami, akkor az a mag egész télen kint van a talajon és kikel, amikor kikel, nem?

2019. márc. 1. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Paprika, paradicsom palántának valót már vethetsz.

Palántázni most érdemes: korai káposztaféléket(fehér, lila, karfiol, brokkoli, kel, karalábé), zellert

Szabadföldbe: cukorborsó, mák, sóska, spenót, kapor, nyári retek, korai burgonya (márc15 körül).

2019. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
maguktól is kikelnek ha elég meleg lesz az idő, de ne hagyd teljesen kiszáradni ott a földet
2019. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha hibridek magjait veted, akkor csekély az esélye, hogy ugyanolyan termést kapj.
2019. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs megfelelő helyed, csak egy fűtött szobád, akkor a paradicsomnak és paprikának még nagyon korán van, mert kelés után ki kell tenned őket szabadba, ha nem akarod, hogy nagyon megnyúljanak.

Én úgy szoktam időzíteni, hogy március 25. körül keljenek, és akkor még ki tudom tenni őket egy fűtetlen, üveges előtérbe, ahonnan április elején már mehetnek ki a szabadba, ha elég jó az idő, de bent is csak kicsit nyúlnak a kelleténél jobban.

Nálam kimondott meleg helyen a paradicsom 3 nap alatt kel, az étkezési paprika 7 nap alatt, a pritamin, kápia, macskap öcse 10-14 alatt.


Én még a salátát meg a retket se tettem el, lehet, hogy jó lenne, de nem biztos, hogy nem fagynak el, mert napok alatt kikelnek. Mondjuk, nem sokba kerül a mag, egyesek saját termésűek is vannak, szóval nem probléma az elfagyás se.

A paradicsom- és paprikamagokat a kertbe, helybe csak április első felében vesd el. A paprikamag, ha sokáig van hideg földben, tönkremehet. A paradicsom ellenállóbb, de április vége előtt úgyse kel ki, és legalább addig gyommentesen tudod tartani a helyét, utána egyébként is kínszenvedés lesz kiválogatni a fű közül a paradicsomot.

A helybe vetett sokkal erősebben és gyorsabban és nagyobbra fog nőni, csak később terem.

Palántázni még semmit nem szabad a szabadba, legfeljebb salátát, minden más tönkre fog menni.

2019. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bukfencet lehet már vetni a kertben.

Viccet félretéve lassan kísérletezhetsz a borsóval, ha laza, könnyen melegedő talajod van. Csicsókát is bármikor vethetsz, amikor nincs átfagyva a föld.

2019. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!