Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fára van kereslet mostanság,...

Fára van kereslet mostanság, hogy ha van egy régi fám, akkor valaki ingyen kivágja, és elviszi a faanyagért? Vagy ilyet inkább csak pénzért vállalnak?

Figyelt kérdés
Van egy régi fám, amitől meg szeretnék szabadulni, ezért merült fel a kérdés, hogy van-e rá esély, hogy valaki ingyen kivágja és elviszi a faanyagért cserébe?

2019. márc. 1. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ha a törzsét vihetik, akkor vannak akik vállalják. De nem mindenki, változó.

Egyébként mekkora fa? Olyan nagy, amit veszélyes kivágni, vagy egyszerűbb meló?

2019. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Ja ée az is kérdés, hogy a gyökere maradhat-e a földben, avagy azt is ki akarod szedetni?

Mert azt már kevésbé vállalják ingyért... Az nagyobb meló, még kis fánál is....

2019. márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A gyökér maradhat, ha azt nem akarják. Nem hatalmas fa. Kisebb. Koronája már nincs, azt levágtam, leginkább csak egy vastag törzs.
2019. márc. 1. 09:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Hol?


Ha könnyű kivágni, akkor találsz rá embert.

2019. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Biztos találsz rá embert. Én is évi 10-15 ilyen fát vágok ki.
2019. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Néztem a neten, ahogy látom, van, aki írja, hogy bizonyos mennyiség felett (2 köbméter) kivágja ingyen. Nem tudom, hogy az én fám lenne-e annyi, kicsit soknak tűnik, de majd lemérem.
2019. márc. 1. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:
2 köb az marha sok
2019. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a fa közelében, csak hasraütésszerűen számolgattam, de jóval kevesebb jött ki, mint két köbméter. Még fél köbméter sincs.


Pedg éppen arra gondoltam, hogy nem olyan nagy fa, nem kell alpintechnika, könnyű kivágni, könnyű munka, ha az embernek van erős motorosfűrésze, stb. De ezek szerint kicsire nem adnak.

2019. márc. 1. 18:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol laksz. Olyan helyen ahol vannak fás kazánnal, kandallókkal fűtők, biztos lesz egy közeli, aki kivágja. Közelbe keressél, ne a neten. Én is egy kisebb fát is kivágok, ha pár utcával arrébb van. 30-50 kilométerre már nem mennék el, csak ha van mennyiség.
2019. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha sokan kimennek lopni, kockáztatván a büntetést, hogy legyen pár napi tüzelőjük, akkor erre is lesz jelentkező.


Olyat keress az utcában, aki fával fűt, és szoktad hallani a láncfűrész hangját.

2019. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!