Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vethető-e másik virághagyma...

Vethető-e másik virághagyma vagy virágmag ugyanabba a földrészbe, ahol egy másik virág van?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy pl. elvirágzik egy tavaszi virágom pl. hóvirág, és abba a részbe szeretnék nyáron virágzó virághagymát vagy magot vetni, hogy mindig legyen virágom.
2019. márc. 2. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, így működnek a virágoskertek, hogy a koratavasziak helyén nyáron más virágok virítanak.
2019. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gond csak az, hogy nem tudod kiszedni őket, ha odaér a dolog, mert a másik akkor éppen valami életfunkciót mutat, tehát nincs teljes nyugalomban.

Csak úgy érdemes, ha megjelölt sorokban van a két hagymás.

Ami nem hagymás, azzal megoldható, de azt meg nem tudod kapálni év közben, ha nem tudod, hol van a hóvirág hagymája.

2019. márc. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tél végén általában a hagymásak nyílnak: hóvirág, krókusz, jácint, nárcisz... Ezek hagymái nálam jó mélyen vannak és én évekig nem szoktam felszedni őket, így is szépen nyílnak. Aztán mikor már elnyílnak, elsárgul a levelük is, akkor elférnek fölöttük az egynyári virágok, amiket nem kell túl mélyre ültetni, és nem kell túl mélyen kapálni, így semmi kárt nem teszünk az alattuk pihenő hagymákban.
2019. márc. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!