Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam szép virághagymákat,...

Kaptam szép virághagymákat, de nincs kertem hozzá, csak erkély virágládákkal, hogyan teleltessem át (pl. kiültetés)?

Figyelt kérdés

Kaptam egy baráttól szép virághagymákat (kertjéből szedte fel most, ősszel, tulipán, nárcisz). Csak erkély van, északi fekvésű, a budapesti nagyvárosi társasházi lakásban (a légszennyezettség amúgy kicsi itt).


Annyira nem értek a témához:-(


Jónéhány hagymát már beültettem balkonládába, de maradtak is még ki.


Hogyan, miként ültessem, milyen mélyre, hogy át lehessen teleltetni balkonládában, és hogy kihajtson tavasszal?


Tartok tőle, h. mivel a balkonláda kicsi földet tartalmaz, és jobban körbejárja a hideg, emiatt több földet kell a tetejére rakni, hogy a hajtást szinte teljesen elfedje.


De ha meg túl mélyre rakom a hagymát, akkor a balkonláda aljáról jövő hideg miatt fagyhat ki (ha egyáltalán kifagy, persze).


Szóval milyen távolságokat hagyjak a balkonláda aljától/oldalától/és milyen mélyre kerüljenek a hagymák?


A maradékot ültethetem pl. kerek alakú, laposabb virágcserépbe? És ha igen, minimum milyen magas legyen, hogy kellően védje a földréteg a hagymát?


ezekre a kérdésekre most hirtelen ezt találtam az interneten: [link]


De ezeket az ültetési mélységeket nem tudom teljesíteni, a legmélyebb balkonládám is a "szabvány", kb. 15 cm mély.


Ráadásul az sem világos, hogy az ültetési mélység a virághagyma legalsó részére vonatkozik-e? (gondolom, igen)


Az okés, hogy inkább akkor fal mellé rakom emiatt a balkonokat,cserepeket, és buborékfóliával beborítom.


Vagy, ha az előbbiek nem jó módszerek, az okés, ha leviszem a garázsba a hagymákat, beteszem, hűvös, száraz, fénytelen helyre (pl. egy kartondobozba), és várok tavaszig, és akkor ültetem el (engem az sem zavar, ha így csak ősszel fognak az erkélyi balkonládákba/cserepekbe való kiültetés után virágozni).


Remélem, ezen az úton akkor legalább ősszel kihajtanak.


Ötletek, tippek?


Előre is köszi!


Bocs a sok kérdésért és hosszú leírásért, de lelkes vagyok, hogy megmentsem vhogy értelmesen a hagymákat!



2017. nov. 18. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A hagymás tavaszi virágoknak már rég földben kellene lenni, a fel nem szedetteknek már egy hónappal ezelőtt is hatalmas gyökérzete volt. Tavasszal már gyökérfejlesztésre nincs elég idejük, akkor virágozniuk kell. Tavasszal csak nagyon korán ültetve hoznak virágot (ha hoznak egyáltalán). De azok is fejletlenek, mert a hagymák azonnal elkezdenek gyökeret és levelet nevelni, a hagyma saját anyagából, ám ez már annyira legyengíti a hagymát, hogy általában a következő évben sem tud virágozni.

Szóval, mielőbb földbe velük, a melegebb időszakokban még tudnak némi gyökeret fejleszteni, ha nem is tökéletes mértékben.


Cserépben, ládában is megélnek, de a tápanyaghiány és öntözéshiány gond lehet tavasszal. Nagyon oda kell figyelned ezekre.

Utána ameddig maguktól el nem sárgulnak a levelek, addig végig biztosítani kell ezeket a feltételeket. (Kb. egy-másfél hónap elhervadás után, fajtól függően.) Mivel ilyenkor gyűjtik össze a hagymák a következő évi virághoz szükséges szenet a levegőből, és tápanyagokat a földből.


A hagymák a föld tetején sem szoktak általában károsodni, ha pl. a kutya munkálkodása következtében kikerülnek a földből.

Tehát ha a hagymák fölött lesz 3 cm föld, az tökéletes.

A nagyobb hidegek (-15 alatt) esetén azért nem árthat, ha a fal mellé rakod az edényeket, kihasználva a fal hősugárzását.

Le is takarhatod az edényeket rongyokkal meg kartonokkal, ha még nem hajtottak ki nagyon. (Néha már karácsonykor megjelennek a tulipánlevelek csúcsai a föld felett.)

Melegre vinni nem szabad, mert elkezdenek gyorsan hajtani, és akkor már nem tudod kivinni őket, mert fagyérzékenyek lesznek.

2017. nov. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

aki adta nem tudta hogy nincs kerted?


Abban a kis balkonládában mindenképp átfagy az egész.

Nincs a ház előtt kis füves rész? egyszerűbb lenne oda lerakni, és mások is gyönyörködhetnének kora tavasszal benne, és véglegesen is maradhatna nem muszály felszedni.

2017. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tudta sajnos:-).
2017. nov. 19. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!