Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ginseng fikusz hogy kell...

Ginseng fikusz hogy kell gondozni? Milyen föld kell neki? Olyan mintha esne össze a föld labda

Figyelt kérdés

2019. márc. 2. 20:08
 1/3 A kérdező kommentje:

Képek,

[link]


[link]

2019. márc. 2. 20:09
 2/3 anonim ***** válasza:
Én egy hajtást meggyökereztettem vízben, aztán borzasztóan rossz agyagos közegbe tettem (talajnak nem nevezném), ott is bírja. Az eredeti ültetőközeg a szokásos kertészeti tőzegmohás keverék, valószínűleg bármivel feltöltheted.
2019. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nem úgy kell gondozni, ahogy csinálod. Vagy egyáltalán, gondozni kell, te meg nem gondozod. Rettenetesen néz ki szerencsétlen. Ha ez az állandó helye az ablak előtt, akkor nem a fényhiány, hanem a nagyon erős tápanyaghiány a baja.

200 Ft körül már adnak egy ilyent kis kiszerelésben:

[link]

A kaspót érdemes lenne elhelyezni a kukában, lehet, hogy gyökérpusztulás lépett fel miatta. De semmiképpen nem normális dolog ilyet használni élő növénynél.


Virágföldet lehet valami laza állagú általánost használni pótlásként. Pl. Florimo. Van nekik direkt bonsai földjük is, de a fennálló tápanyaghiány miatt egy kevés műtrágyás föld nem fog megártani, és a maradékot fel tudod használni a többi növényedhez.

2019. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!