Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly a földben hagytam pár...

Tavaly a földben hagytam pár zellert, mire számíthatok, ha idén felszedem őket? Van rajtuk pár zöld levél.

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon fás, és ízre is rossz lehet, szerintem megfagyott a télen.
2019. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem bántanám,mert a zöldje jó a levesbe,de a gyökere már nem biztos,mert fás,fagyott.De majd később leellenőrzöd. Frissen leszeded a zöldjét,ha már elég nagy és mikor levest főzöl.Jobb ízű mint a kissé fonnyadt üzleti.
2019. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megenni nem biztos, hogy érdemes őket, tényleg fásak lehetnek, de ízt adnak a kajának. (Ameddig magszárat nem kezdenek hozni, addig az se biztos, hogy fásak.)

Ha több tő van, mint amennyi zöld levelet el tudsz használni, akkor vegyél ki egyet próbára.

2019. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként meddig élhet a zeller, ha ott hagyom?
2019. márc. 3. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyár közepéig, esetleg augusztusig. Addigra beérleli a magját, és elpusztul.

A kérdésből úgy tűnik, nem tudod, hogy a zeller is kétéves növény. Az első évben kifejleszti a gyökerét, a második évben pedig magot hoz.

[link]

2019. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én direkt hagytam párat a földben, azért, hogy idén legyen hamar friss zöldem! :) A gyökér jelen esetben nem érdekel, de ha kiszedem, mert útban lesz, akkor azért belefőzöm levesbe az íze miatt...
2019. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A zellert kint lehet hagyni telre

Tökéletesen jo

2019. márc. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!