Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnénk egy privát szférát...

Szeretnénk egy privát szférát kialakítanmi a kertünkből. Merre kéne elindulni? Feltétlen szükséges kiszedni a jelenlegi drótháló kerítést és az ezeket tartó oszlopokat? Vagy megoldható a már telepített oszlopokra is valahogy?

Figyelt kérdés
azt szeretnénk hogy ne lehessen belátni. Pihenésre és némi magányra vágyunk otthon.
2019. márc. 12. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A meglévő kerítést ne szedd ki, felesleges, elvégre az a határvonal! A kerítésen belül, ahol ez a privát szféra lesz, ültess közvetlenül a kerítés mellé Tujákat, az szerintem eléggé természetes, kellemes parkos hangulatot ad. Persze előbb nézz utána, érdeklődj, hogy amiket veszel, az a fajta Tuja milyen terebélyes lesz, amikor teljesen megnő, és az alapján ültesd őket megfelelő távolságra a kerítéstől és egymástól is úgy, hogy majd ne szorítsák egymást, de ne is lehessen átlátni közöttük! Amíg a Tuják meg nem nőnek eléggé, addig pedig ajánlom a táblás fa kerítéselemeket, melyeket dróttal oda lehet fogatni a meglévő dróthálóhoz!
2019. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá nádat!
2019. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nézegettem és trapézlemezre gondoltam. elég olcsó is, 1500 ért már van és csak 300 méter kéne kb. 2 méter x 300 annyira nem is drága. csak kell vki aki fel is teszi.
2019. márc. 12. 23:10
 4/10 anonim ***** válasza:
A trapézlemez jó választás lehet és viszonylag könnyen, gyorsan lehet felrakni. Ha a meglévő kerítésoszlopok fémből vannak, akkor csak szögvas kereszttartókat kell ráhegeszteni és már szórható is fel a lemez.
2019. márc. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az egyik oldalon teljesen fémből van, viszont a másik oldalon sajnos 2 m-es viszonylag széles betonoszlopok vannak elég jó állapotúak. Vajon erre hogy lehet fölrakni a tartó lemezeket? Ha meg fúrjuk a lemezt, és a betont is, és tiplis csavarral föl rakjuk, az nemtudom mennyire tartós?
2019. márc. 13. 10:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint a kereszt tartókat fúrjuk meg, És rakjuk fel tiplis csavarral az oszlopra, nem a Trapézlemezeket.
2019. márc. 13. 10:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A betonoszlopot nem túl jó ötlet megfúrni, mert könnyen repedhet. Inkább pántokkal vagy bilincsekkel kellene rögzíteni a kereszttartókat.
2019. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni, van-e betonalap vagy legalább betontuskó az oszlopok alatt.

Egy kis szellőnek is hatalmas ereje van, ha belekapaszkodik a lemezbe.

2019. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az is egy megoldás lehet, hogy a kereszttartókra (zártszelvényekre) két lyukat fúrni a betonoszlop két oldalán, vele szemben egy 25-ös szögvasdarabra is, és a kettőt összefogatni 2 db megfelelő hosszúságú 10-es csavarral.

Most nézegettem, nem is olyan sokkal drágább a famintás trapézlemez.

Meg kellene rángatni azokat az oszlopokat, megnézni, hogy mennyire stabilak. Mert ha csak 40 cm mélyen vannak leásva, akkor jön egy viharos szél, belekap a lemezbe, mint egy vitorlába, és a komplett kerítést lefekteti. Láttam már ilyet.

2019. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
borostyánt meg vadszőlőt neki
2019. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!