Kezdőoldal » Otthon » Kert » Iriszt mikortól lehet vásároln...

Iriszt mikortól lehet vásárolni? Létezik cserepes változata?

Figyelt kérdés

2019. márc. 14. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit értesz cserepesen? Olyan nincs, amit szobában lehetne tartani. Amit erkélyen cserépben lehet tartani, az a törpe írisz, Iris pumila. Mondjuk, a helyet nem érdemes vele foglalni, mert 2 hét alatt elnyílik, erkélyre inkább olyan növény való, ami folyamatosan, hosszabb távon hozza a virágait.

Rendes méretűt webáruházból bármikor lehet venni, őstermelői piacra meg akkor szokták kihordani szabad gyökérrel kiásva, amikor már nyílik, mert virág nélkül nem venné meg senki, nem hinnék el, hogy milyen színű a virága. Régebben én is szedegettem ki ilyen célra, van pár nagy virágú fajtám.

2019. márc. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vásárlás ügyben passz. Viszont azt szeretném mondani, hogy nem nagyon tartom jónak cserépben tartani... Olyan masszív, erőteljes gyökérzete van, hogy nem hinném, hogy egy cserépben sokáig el lenne. Valami nagyobb átmérőjű valamiben, pl dézsában még el tudom képzelni, de érted, az meg akkora helyet foglal, és az a rövid virágzás, amíg igazán szép, azért vacakolni vele...!?!?!? Szabad talajba jó azt ültetni.


De ha annyira imádod, hajrá, de tényleg nagy átmérőjű cuccba telepítsd!

Jelenleg nálunk a kertben lévő úgy 10-20 centis zöld levelekkel rendelkezik, de mivel alig kapott még vizet, szerintem jobb helyeken már nagyobbak. A virágzás még odébb van. Ha ilyenkor szerzel és ültetsz, az még túléli, és tuti fog virágozni.

2019. márc. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem talalok sehol sem irisz hagymat, mindenhol augusztusta igerik.
2019. márc. 29. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!