Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb 2 hónapja kaptam bonsai....

Nyuszikalove kérdése:

Kb 2 hónapja kaptam bonsai. Vagy 2 hete lehullott majdnem az összes levele. Most ezt vettem eszre a törzsén. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Locsolom szükség szerint. Kb 25 fok van lehet melege van?

Tapoldatoztam 1x eddig.

Szeretném megmenteni.



2019. márc. 15. 09:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Itt a kép róla: [link]
2019. márc. 15. 09:10
 2/9 anonim ***** válasza:

Hmmm... nem túl jó jel. Penésznek tűnik, vagy gombának. De a törzse és a gyökere se néz ki jól. Szerintem nem neki a vized. A 25 fok is picit soknak tűnik.


A Bonsai nevelése külön életmód. Utánanéztél bármilyen megbízható helyen? Nem úgy kell nevelni, mint bármelyik szobanövényt.

2019. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*nem JÓ neki a vized
2019. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl van locsolva
2019. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első kérdés:

Milyen bonsai?

2019. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elhalt részeket eszegető penészgombának tűnik. (Alatta a háncs akár még élhet is.)

Jó lenne tudni, milyen növényről van szó, de a 25 fok majdnem biztosan nagyon sok neki. Legalábbis, a sötét szobához képest. Egy szoba mindig sötét, még az ablak előtt is.

2019. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl van locsolva, és már rohad. Lehet hogy ennek vége.
2019. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bonsaikrol olvastam de ilyen fajtáról nem nagyon tálaltam semmit.

Syzygium buxifolium bonsai.

Szóval akkor valószínű túl locsoltam.. kitennem akkor de félek hogy kint meg túl hideg van éjszaka.

2019. márc. 15. 19:34
 9/9 A kérdező kommentje:

A gyökere alul szép volt aztán elszáradtak vagy nem is tudom.. most viszont latok egy szép egészségeset. Akkor csak nincs nagy baj nem?

Így néz ki: [link]

2019. márc. 15. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!