Kezdőoldal » Otthon » Kert » A földieper ilyenkor hogy néz...

A földieper ilyenkor hogy néz ki nálatok? Normális, ha csak a tavalyi száraz kis gallyakat látom, majd tőből kihajt?

Figyelt kérdés

2019. márc. 20. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg normális. De h marad ez a szárazság, célszerű locsolni.
2019. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De nekem nem "valószínüleg" kellene, hanem valaki, akinek van epre, megnézné, és konkrétumot írna.

Lehet, hogy tavaly kiszáradt, azért ilyen, jó lenne tudni, hogy kell most kinéznie.

2019. márc. 20. 16:25
 3/13 kreténpali ***** válasza:
Nálam a közepén kicsi, sötétzöld 1-4cm hosszú levelek vannak, a szárazakat és sárgákat néhány napja tépkedtem ki. Szabadban van fólia nélkül. Nálam ez normális. Ha pénzed van benne, akkor kérdezz termesztőt. Hogyan termeszted?
2019. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
Én kiengedtem a tyúkokat a kertre. Tükör sima lett az eperföld is. Mégis kihajtott nemrég. Kb 10 napja kezdett hajtani. Most gyufáskatujányi tövek vannak már.
2019. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nálam is szabadföldi, de nem termelő vagyok, csak kiskerti mennyiség.

Nálam sehol semmi, akkor tavaly kiégett. :(


Köszönöm!

2019. márc. 20. 17:27
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Azért várj még hátha kihajt. Most jön jobb idő. Ha mégse szerezz be új töveket.
2019. márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

már 1 hete is locsoltam őket, szépen kezdenek is kizöldülni, de a tavalyi levelek se voltak teljesen elszáradva, ezek friss augusztusi ültetések.

amik már 2 évesek azok szoktak csúnyábban kinézni vagy elszáradni

2019. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Várok még, persze, de én onnantól nem locsoltam tavaly, hogy letermett.

Csak ami eső volt, annyit kapott.


Én locsolni még semmit nem merek, most éjszakára is mínuszt ír.

Pedig már kibújt a snidling, a citromfű, a krizantém, meg sajnos a tárkony is. Ez utóbbit nem győzöm irtani.

2019. márc. 20. 19:18
 9/13 anonim ***** válasza:

Én se locsoltam, de azért van zöldje. Ha most még mindig nem látsz a közepén zöldet, akkor bizony elpusztult. Hogy a szárazságtól-e vagy mástól, azt nem tudom.

Egyébként évek óta van eprünk a kiskertben, saját tapasztalatból beszélek.

2019. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"akkor tavaly kiégett"

Hogy érted ezt? Tavaly nyár óta nem nézted meg??

Az epernek folyamatosan levelesnek kell lennie. Ha netán végigmennek rajta fűnyíróval a gyomok ellen, akkor is egy hét múlva elkezd új leveleket hajtani.

Legalább -20-nak kell ahhoz lenni télen, hogy elfagyjanak a levelek, de még azt is túléli sok levél, ilyentájt pedig már hajtani kell az új leveleket.

A kiégésen kívül lehetett betegség vagy gyökereket pusztító kártevő.

2019. márc. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!