Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a növénnyel?

Mi lehet a növénnyel?

Figyelt kérdés

Van egy fittonia verschaffeltii-m, és melvettem a helyéről, hogy egy kicsit megturkáljam a földjét. Erre valami pici, szinte porszem nagyságú mozgó lényeket (gondolom valamiylen kártevőket) láttam a földjében mozgni össze-vissza. És tele van penésszel is a földje amúgy. Mit tegyek? Ültessem át?

Bocsi ha hülye a kérdés vagy nem jól fogalmaztam, de tényleg nem tudom, mit kezdjek vele. Kidobni pedig tuti nem fogom, már lassan 3 éve megvan, és eddig soha semmi baja nem volt. Kapott sok vizet, nyáron permetet is, és nagyon szeretett nálam. Vajon túl lett öntözve?

Előre is nagyon köszi a válaszokat! 😊



2019. márc. 22. 19:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy ilyen pici gilisztákhoz hasonlító dolgok is vannak benne. 😫😫
2019. márc. 22. 20:00
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés az információ. Te tudod, hogy túlöntözted-e. Ha 5-7 napnál gyakrabban öntözted, akkor valószínűleg. Bőségesen kell öntözni, de két öntözés között meg kell szikkadnia a földnek.

Ha szépen fejlődik, akkor nem kell bántani.

A földben talán tőzeglégy lárváit láttad, a kifejlett állatok meg repülnek. Este a monitor előtt biztos találkozol velük, ha ők azok.

Mospilannal beöntözheted a földet.

2019. márc. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!