Kezdőoldal » Otthon » Kert » Másnak is virágzott már...

Másnak is virágzott már ősszel az amarillisze? Mert teljesen szokatlan nekem.

Figyelt kérdés

Nekem két jóerőbe lévő hagymám van, élénkpiros virágú változat. Két évvel ezelőtt vettem őket a piacon. Tavasszal virágoznak, aztán csodálatos élénkzöld leveleikkel egy jódarbig díszelegnek, majd jött az, hogy nyár közepén ledobják a leveleiket. Első évbe még azt hittem, megmurdeltek, de két hónap múlva bimbót hajtottak. (Amúgy egy fa árnyékába szoktak lenni áprilistól kora őszig.) Idén ugyanez volt, ősszel is virágoztak, egyiken két szár 2-2- virággal, míg a másik tövön 1 szár egy virággal. Csodálatos húszcentis, élénkpiros virágok, teljesen váratlanul. Jelenleg pedig mindkettőn 3-3 virágszár nőtt.


Arra lennék a legkíváncsibb, hogy más is járt már így ezekkel a növényekkel? Azt hittem, csak és kizárólag tavasszal virágoznak. Ez másodvirágzás lenne?



2019. márc. 23. 10:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy állandóan kint a földben tartod, vagy télire felszeded?

Illetve hogy kb. mekkorák a hagymák, hány cm átmérő...?



Igazából nem tudom a választ, csak érdekel a téma, kíváncsi vagyok hogy történt ez.


Nekem azért nagyon hihetetlen (persze azért elhiszem), mert az enyém egész nyáron zöldell, de még szeptember-októberben is. Sosem száradt még le kint magától a levél, csak az elvirágzott szár, de az sem egészen....

Én a fagyok előtt fel szoktam szedni, papírba téve száraz helyre teszem, úgy szárad le a levél. Aztán január-februárban előszedem, cserépben virágoztatom bent, és áprilisban szoktam kiültetni, és is fa árnyékába, bár elég napos. Öntözni csak keveset szoktam kint, állítólag nem szereti a sok vizet.


Te vajon hogy tartod? Elképzelhető, hogy nyáron talán nem öntözöd annyit se, mint én, és hagyod kvázi kiszáradni... Aztán ősszel, ha több a csapadék újra, de még jó az idő, akkor újra feléled??? Erre gyanakszom, de mesélj róla!!!!

2019. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!