Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki lehet már ilyenkor ültetni...

Syngonium kérdése:

Ki lehet már ilyenkor ültetni a kertbe a földiepret?

Figyelt kérdés
Hétvégén kaptam cserepes epreket, már virágok is vannak rajtuk. Nem tudom, hogy eddig kint, vagy bent voltak tartva. Akitől kaptam, azt mondta, ki lehet ültetni most, napos helyet keressek neki, a neten pedig azt találtam, hogy májusban kell, amikor a föld már felmelegedett. Mit csináljak, ültessem ki most, vagy nevelgessem cserépben kb állandóan 15 fokos helyiségben és várjak májusig?

2019. márc. 25. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Amelyik eleve kint volt, az már áttelelt. Nem trópusi szobanövény.
2019. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kint volt-e...
2019. márc. 25. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha, akitől kaptad, azt mondta ültesd ki, miért nem ültetted már ki? Nyilván ő ismeri a fajtát, és nem akar neked rosszat :-)
2019. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szobában semmiképpen ne tartsd, mert tönkremegy.

Ültesd ki, most már nem lesz olyan nagy fagy, ami akár egy meghajtatott epret is tönkretenne.

Ahol azt írták, hogy májusban kell kiültetni, azt az oldalt ne látogasd többet, mert nyilván még csak képen láttak kertet. Hacsak nem valami észak-norvég oldalon olvastad.

2019. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Kiültetheted, de az idén már ne számíts termésre.
2019. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legfeljebb fóliába ,ahogy van dobozostól kirakni .
2019. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat,de mivel egymásnak ellentmondó dolgok születtek, így egyelőre ezzel még nem jutottam semmire sajnos... :/ Amúgy nem szobában vannak az eprek jelenleg, hanem egy hűvösebb helyre raktam be őket, ahol a leandereim is vannak november óta, mert őket se mertem még kirakni egyébként, mert még mindig mondanak fagyokat és mindenki azt javasolja a közvetlen környezetemben, hogy várjak még. Hiába látom már kint nagyon sok kertben, én úgy vagyok vele, hogy biztos, ami biztos, ha eddig elvoltak ott, akkor nem lesz bajuk, ha még várok 1-2 hetet... amúgy ezen a helyen kb 13-15 fok szokott lenni és nincs túl világos mert egy kinti lépcső van az ablak közelében. Ide raktam be az epreket is egy ablak mellé, hogy fény érje őket azért amennyire lehet, és itt állandó a hőmérséklet, nincs 22-23 fok, mint a szobában, de 13-15 igen, ami szerintem most még jobb, mintha kiültetném és egy hajnalban lefagyna, mert mondanak még talajmenti fagyokat...
2019. márc. 26. 08:20
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Azért a leander és az eper közt van egy kis különbség.
2019. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már virág van rajta, akkor tuti fóliában volt vagy ilyesmi. Nekünk van a teraszon egy 2 éves palánta, meg egy tavalyi hajtásból meggyökereztetett kis cuki cserépben.

Egyik sem virágzik még : )))

Rakd ki nyugodtan, esetleg teraszra rakod, hogy az éjjeli hideg pára ne szálljon még rá, de legyen kint, kell neki a nappali/éjjeli időjárás váltakozás.

2019. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"én úgy vagyok vele, hogy biztos, ami biztos, ha eddig elvoltak ott, akkor nem lesz bajuk, ha még várok 1-2 hetet..."

De, lesz. Egy olyan fenológiai fázisban van, amikor már nagyon sok fényt igényel. Bent ennek megkapja mondjuk a tizedét. Életben marad, de rettentő ronda lesz, megnyúlik, a virágokból nem lesz termés.

Most így meghajtatva nem fog kibírni -15 fokot, az biztos, de az esetleges -3-at még a virágnak is ki kell bírni.

Még ha a kertbe nem ülteted is ki, de tartsd kint védett helyen, legfeljebb beviszed, ha nagyobb fagyot mondanak éjszakára.

Én már a padlizsánokat is kint tartom a melegebb napokon, hogy ne nyúljanak, ma már valószínűleg a paprikákat és paradicsomokat is elkezdem kiszoktatni, hogy ne nyúljanak a fedél alatt.

2019. márc. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!