Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő alatt derül ki...

Zolikarak kérdése:

Mennyi idő alatt derül ki hogy az alany befogadta-e az oltóvesszőt?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd látod, hogy az oltóvessző elkezd hajtani, vagy lesárgulni, lekókadni, elhalni.
2019. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-2 hét maximum, ha nem hajt ki zölden akkor kuka. Ha kihajtott de sárgul akkor is kuka.
2019. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Két hét kb kicsit lehet több. A vessző elfonnyad úgy is ha nem sikerül a dolog. Lényeg hogy passzoljanak a felületekbés jó szorosan tekerd be pl szigszalaggal.
2019. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fát oltottál, frissen szedett vesszővel? Milyen módszerrel?

Egy hónapnál tovább is életben maradhat, még azután is elpusztulhat az oltott rész. Néha már 5 centis hajtása van, amikor gondol egyet, és kampec.

De ha nagyon elrontottad, akkor már akár 1 hét után is láthatod, hogy a rügy nem duzzad, hanem összefonnyad.

Ha kicsit rontottad el, akkor meg 1 és 6 hét között pusztul el az oltás.

(Csináltam már párszázat, minden módszert kipróbáltam, amit a szakkönyvek írnak. De én hűtött vesszőt használok inkább, mert később oltva jobb az eredési %, meg pl. szilvát héj alá csak sziromhullás táján lehet, addig nem jön fel a héja.)

2019. márc. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nem írja hogy frissen szedettel oltotta. Az úgy nem igen lenne jó ha jól tudom. Februárban szedem a vesszőt és megy a hűtőbe.
2019. márc. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most próbáltam először az oltással. Februárban szedtem a vesszőket (cseresznye) és pincében tároltam. Megnéztem egy csomó videót és azt próbáltam a gyakorlatba átültetni, meglátjuk.
2019. márc. 27. 11:05
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
A lényeg hogy passzoljanak egymáshoz és jól szorítsd össze. Én ma oltottam.
2019. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem írta, de azt se, hogy eltárolttal.

Márciusban frissen szedettel is menni szokott. Régebben az emberek háztájiban általában így oltottak, a hűtőszekrények elterjedése előtt. Nekem is vannak olyan fáim, amikhez az oltóvesszőt akkor kaptam, amikor már 2-3 centis hajtások voltak. A vesszők alján lévő, ki nem hajtott rügyes részeket használtam fel oltáshoz.

Kérdés, hogy ezek a mostani szóban forgó oltóvesszők életben voltak-e. Ha igen, akkor a nyugalomban lévő rügyek miatt csak valamivel később látni, hogy sikerült-e. Csak a nagyon elrontott oltás esetén látni gyorsabban.

2019. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer a sok jótanácsot. A vesszők éltek amikor oltottam, március 23 történt a "baleset"😊
2019. márc. 28. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!