Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Lidl-ben vásárolt cserepes...

A Lidl-ben vásárolt cserepes Rozmaringot kiültethetem a kertbe?

Figyelt kérdés
Ebből is lesz idővel nagy és télálló bokor?

2019. márc. 28. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém kifagyott sajnos, pedig nyáron nagyon tetszett neki a szabadság, gyönyörű volt.
2019. márc. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A rozmaringnak sok változata van, némelyik a -18-at is bírja, a másikat meg a -10 is elviszi. Hogy a tiéd pont milyen, azt talán még a termelő se tudná megmondani.

Ha kiülteted, akkor semmiképpen ne egy nagy csupasz kert közepébe tedd, hanem az udvar zárt részébe, valamilyen fal tövébe, ahol a fal hőt sugároz télen, és a légmozgást is felfogja, megreked egy kis meleg.

2019. márc. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
57%

Tavasszal és nyáron ki lehet őket tenni a teraszra, de a cserepes fűszernövényeknek az ablakpárkány a legmefelelőbb hely, ha meg tudod oldani :)


[link]

2019. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hú!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Nem is tudtam a Lidl-nek erről az oldaláról.

Szép napot kívánok mindenkinek!

2019. márc. 29. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekunk nem maradtak meg kint a cserepesek.Viszont kaptunk hajtasokat kinti bokorrol,azok szepek lettek es at is teleltek.
2019. márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem sikerült a rozmaringot átteleltetni, pedig többször próbáltam. Lehet hogy a módszer volt rossz, vagy a fajta. Meg probálkozom. A boltban vett fűszernövényeknél gondolj arra, hogy eddig üvegházban pátyolgatták, szállították, raktározták, boltban tárolták te megvetted, szállítottad, tehát nem igazán a növénynek megfelelő körülmények között volt tartva. Ennyi behatást nehezen viselnek el, látni, hogy növények már a boltban hamar tönkremennek. Ha sikerül egy szép rozmaringot beszerezned, egyenlőre ne rakd ki, hiszen akár fagyok is lehetnek, ezek a növények erre nincsenek felkészülve! Napos, meleg helyen /ablakban/ tartsd, majd ha melegebb lesz, lassan szoktatsd a kinti léthez, a naphoz, esetleg nagy cserépbe ültetve, hogy teleltethető legyen. Ha nem egyből főzni veszed a növényt, érdemesebb kertészetből, vagy piacon beszerezni, azok sokkal edzettebbek!
2019. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért is kifagy sokaknak, mert olyan mélységbe ültetik a kertbe, ahogy a cserépben volt. Pedig minden ilyen "határeset-növényt" mélyebbre kell vagy 10 centivel, mert lentebb kevésbé fagy át a föld, így ha a teteje le is fagy egy keményebb télen, a föld alól ki tud hajtani.

Az pedig alap, hogy csak védett helyre, fal mellé szabad ültetni, ahol a talaj hősugárzásán kívül megkapja a fal hősugárzását és szélvédelmét.

Nekem legalább 15 éven át volt kint, árnyékos helyen faltól fél méterre, két melléképület védelmében, egész kemény teleken is. (Akitől kaptam a hajtást, annak csak az első keményebb télig volt meg, mert nem fal mellett tartotta.)

Egy kis plusz védelem is sokat számít, pl. felkupacolás, mint a rózsánál vagy a fejművelésű szőlőnél.

Fűtött beltéren én nem kínlódnék vele, ha túl is éli, nagyon csúnya lesz.

2019. márc. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek és igyekszem megfogadni a jótanácsokat.
2019. márc. 30. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!