Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ribizlinek lehet tavaszi...

Ribizlinek lehet tavaszi levelesedő hajtásából dugványozni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 29. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, így szokták általában. Most is adtam a szomszédasszonynak egy marékkal.

Én anno kaptam egy bokrot, a nyesedéket leszurkáltam sorjelzőnek a veteményekhez, aztán őszre lett vagy 25 ribizlibokrom, csak sorba kellett ültetni.

A biztos módszer amúgy nem az ilyen sorjelzős, hanem a legvastagabb tavalyi hajtásokat használva 20 cm a földben, 5 cm a föld felett, végleges helyre téve 100 % lesz az eredés még öntözés nélkül is. Ha iskolába akarod tenni őket, akkor elég 10 cm-re, hogy ki is lehessen ásni, de akkor nyáron öntözni kell, és így is lesz egy év veszteséged az átültetés miatt.

2019. márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, félreolvastam a kérdést.

Az ilyen is megmarad nagy valószínűséggel, de jobban jársz, ha a csúcsokon lévő leveles részeket levágod. Ha tudsz olyan vesszőt vágni, aminek az alsó 25 centijén még csak meg vannak duzzadva a rügyek, nincsenek kihajtva, akkor ezeket használd, a tetején a kihajtott részt meg egyben vágd le. Ekkor mindenképpen csak 2-3 megduzzadt rügy maradjon a tetején, a többit dörzsöld le.

2019. márc. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!