Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet Smaragd tuját...

Mikor lehet Smaragd tuját dugványozni? Június vége még belefér? Hogy kell?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Június vége nem túl jó erre.


Tavasszal az igazi, amikor még nem hajtott ki, de már rügyezni kezd. Úgy áprilisban szoktam, azt hiszem, akkor van olyan állapotban.

Olvastam róla (de akkor még nem próbáltam), hogy augusztusban is lehet, amikor már leállt a fejlődése.

De éppenséggel, ha az alsó részén találsz olyan részt, ami már abszolút nem fejlődik, megpróbálhatod most is, legfeljebb nem sikerül, nem kerül pénzbe...


Tavasszal úgy szoktam (nem smaragdot, de ilyen szempontból mindegy), hogy vágok 20 cm körüli darabokat.

A tetején meghagyok akkora lapos részt, mint egy kisebb női tenyér. A többit metszőollóval levágom tőben.

Árnyékos-félárnyékos helyen felások egy darab földet, oda ledugdosom úgy, hogy csak a leveles rész maradjon ki. Jól beöntözöm. Utána is rendszeresen öntözöm, amikor már szárad a föld. (Nem a felszín, hanem pár cm mélyen.)

Régebben raktam rá üveget, de nem érdemes, enélkül is ugyanúgy, szinte mind kigyökeresedik.

2016. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2016. jún. 18. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!