Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valamit rosszul csinálok,...

Valamit rosszul csinálok, hogy az avokádómagom már 7 hete csírázik és minimális az előrejutás?

Figyelt kérdés
Megrepedt a mag, ha belenézek, akkor látom már a kis gyökérkezdeményt, a mag aljához ért már de még nem dugta ki a fejét. Napok óta ebben a fázisban van, nem kúszik kijebb. Normális, hogy ilyen lassú?
2019. ápr. 2. 15:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Február 13 óta csíráztatom. Az első hetekben nem érte nagy fénymennyiség és a héja sem volt leszedve. Azután egy sokkal fényesebb helyre raktam, de akkor már meg volt repedve kicsit. Azóta leszedegettem a héját és az estéket a házban tölti, nappal kiteszem a tűző napra, de ezt csak pár napja csinálom. Addig benti volt. 2 naponta cserélem alatta a vizet.
2019. ápr. 2. 15:13
 2/4 anonim ***** válasza:
Az normális, hogy lassú, a kérdés, hogy kifejlődik-e a gyökere. Régen én is próbálkoztam vele,de nekem nem sikerült.
2019. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eltelt idő normális, tényleg sok idő kell neki.

Nekem nagyon szép kis növényke lett, és elég nagy.

Vagyis mihez képest... :)

Kb 30 centi volt, életerősnek tűnt, aztán mégis elhalt.

2019. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem véletlen, hogy elpusztult, ez egy szabadban élő fa, nagy fényigénnyel, lakásban csak korlátozott ideig lehet szenvedtetni.
2019. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!