Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet kezdeni egy nagyra...

Mit lehet kezdeni egy nagyra nőtt cserepes aloe verával? Attól tartok, lassan a súlya miatt ketté törik a szára.

Figyelt kérdés
A helyzetet nehezíti, hogy a szára görbe.
2019. ápr. 7. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A tetejét levágod és másik cserépbe ültetve kigyökerezik, ha nem öntözöd túlságosan, a töve meg újra hoz hajtásokat, és bokrosabb lesz. Ha nem akarod, akkor ezeket is le lehet törni és kigyökereztetni, akkor sok kisebb növényed lesz.
2019. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor levágod a tetejét, egy-két hétig csak úgy magában állítsd bele egy cserépbe, hogy beforrjon a vágás, ne kezdjen rothadni. (Fektetve elkezdenek a középső levelek felfelé nyúlni, ezért kell függőlegesen tárolni.)
2019. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vágjam le a tetejét? Most vicceltek??? Nem ölöm így meg a növényt? Már 4-5 éves, és eddig sajnos egyetlen mellékhajtást sem hozott :( Tudnátok képet mutatni az így félbevágott növényetekről? Én holnap teszek fel a sajátomról.
2019. ápr. 7. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Minek fényképezne bárki egy levágott növényt?

Ez a módszer egy teljesen szokványos dolog, semmi érdekes nincs benne.

Én eladásra szoktam szaporítani (nem nagy tételben azért), gyakran van, hogy nincs semmi gyökere, mert olyan magasról indul. Földbe teszem, kigyökerezik, kész.

Egyébként hónapokat kibír a levágott rész csupaszon, föld nélkül. Úgy hívják ezeket a növényeke, hogy pozsgás vagy szukkulens növények, a lényegük, hogy a szárukban vagy - jelen esetben - a levelükben vizet tárolnak, és nem veszítik el könnyen, a viaszos bevonat miatt.

2019. ápr. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Róla van szó. Köszönöm a linket, viszont nekem egyetlen tőről indul az egész növény. Ha ennek levágom a tetejét, akkor a megmaradt rész nem fog kipusztulni? (erről szerettem volna képet kérni, nem a levágott részről)

2019. ápr. 9. 10:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó, hát ez még nem olyan szörnyű. Én azt hittem, hogy már 30-40 centis csupasz rész van alul.

A túloldalról is leszúrsz egy botot, ami nem engedi arra dőlni, és ennyi. Ha esetleg mégis eltörik (ami nem valószínű), majd akkor kigyökerezteted, és kész.

2019. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!