Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az aloe vera mennyire szárazsá...

Az aloe vera mennyire szárazságtűrő?

Figyelt kérdés

Van az irodámban egy kicsi aloe verám. 10 napig nem leszek bent (húsvét+hétvége+szabi) és simán előfordulhat hogy a kollégáim elfelejtik megöntözni.


Kibír 10 napot? Jelenleg nem "rendes" cserépben van, hanem egy kicsi kaspóban, majd később fogom tudni átültetni.


2019. ápr. 12. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most hoztam fel teleltetés után a szuterénből az aloékat, amik egész télen nem voltak locsolva és még soha ilyen szépek nem voltak. Az aloé nem vízigényes, ahogy a többi pozsgás, vagy kaktusz sem.

Az a probléma a te aloédnál, hogy a kaspó nincs kilyukasztva és a víz nem tud belőle elfolyni. A pangó vizet meg nem bírja semmilyen növény és kirohad, tehát jobb, ha nem öntözi a kollégád!

2019. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor viszont csipedem magam, és igyekszem elintézni hogy rendes cserepet kapjon.


(ma utazom el)

2019. ápr. 12. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam is zárt kaspóban vannak, de pangó víz elképzelhetetlen. 6-8 hetente öntözöm meg. A nagyot kb fél deci vízzel, a 2 éves szaporulatokat pedig alkalmanként kb 3 cl vízzel. Több már ártana nekik.
2019. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha 2 hétnél gyakrabban szoktad öntözni, akkor nagyon rosszul tartod.

Én nyáron 3-4 hetente szoktam, télen meg egyáltalán nem. De én rendesen teleltetem hideg helyen, mivel fűtött helyen télen tönkremegy, megnyúlik. Idén már 2 alkalommal öntöztem.

2019. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy nyári öntözésnél minden kaktuszt és egyéb pozsgást bőségesen kell öntözni, amennyit a föld felvesz, csak ritkán. A kevés vizet nem nagyon tudják felvenni, kicsi a gyökérnyomásuk. Meleg időben még a vízben állást is elviselik egy hétig, hidegben viszont a nedves föld is ki tudja nyírni őket.
2019. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!