Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kint hagyhatom éjszakára a...

Kint hagyhatom éjszakára a kertben a vetett paradicsom palántákat vagy mindenképp be kell hoznom? Fagy már nem lesz.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 18. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Most valóban fagymentes éjszakák vannak, de ne feledd, hogy május 25-én van Orbán napja, amikor még vannak fagyos éjszakák. A palántákat először árnyékba vigyed 3-4 napra, hogy jól megszokják a fényt és ne azonnal a tűző napra.
2019. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a hőmérséklet mindenképpen hatással van a növényre, ezért ajánlatos éjszakára bevinni, hiszen a lakásban mégis csak 20°C körüli hőmérséklet van éjszaka és nem esik le pl. 10°-ra, vagyis mindenképpen jobbat tesz neki és majd kiültetés után hamarabb terem.
2019. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont az a baj, hogy bent éjszaka is 20 fok (vagy inkább több) van, fény meg nincs. Ezért éjszakára nem áll le a növekedés, fényhiány esetén pedig ez probléma.

Az a paradicsomnak nem természetes kicsi korában, hogy éjszaka ilyen melegen van. Elkezd nyúlni. Ha a szabadban, kertben elvetve kel, amikor neki a legjobb, akkor éjszaka 10-15 fok van általában, néha hidegebb. Ha bent van éjszaka, akkor is 20 fok alatti helyen kell tartani, ha azt akarjuk, hogy szépen és egészségesen fejlődjön.

Az én veteményeim már 3 hete többnyire kint vannak déli, szélvédett helyen, ez idő alatt kb. 7 éjszakára és 4 nappalra hoztam be őket, amikor annyira hideg volt. De 2 nap után már kezdtek nyúlni, vissza kivittem.

Nem nagyok, de nincsenek is megnyúlva. Mire kiültetem őket, az még 10 nap legalább, akkorra elérik a szokásos kiültetési méretet, most meleg időszak következik, nagyon be fognak indulni.

2019. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!