Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell permetezni?

Mikor kell permetezni?

Figyelt kérdés
Metszés után lemosóztam (március eleje) mikor kell elkezdeni permetezni ? És mivel kezdjem? Bogár vagy gomba elleni szerrel? Szőlő, birs főleg a védendő gyümölcs.
2019. ápr. 22. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a szőlő kihajtott atkák ellen Flumite 200 al.

Jó ez a többi fára is .

2019. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szőlőt csak „kékkővel" szoktam. Gyümölcsfákat virágzás után 2x, rovar és gombaölövel. Össze lehet keverni a két permetszert egy permetezéskor, nem kell külön külön.
2019. ápr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fajtától is függ.

Én pl. szőlőt legalább 5 éve nem permetezek atka ellen, hanem kizárólag csak gombabetegségek ellen. Az ellen meg május első felében szoktam legközelebb.

Birset nem ismerem, de egyik almafánkat lisztharmat, másikat levéltetű ellen lassan lehetne permetezni.

2019. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyümölcsöt már kellett permetezni néhányszor, de a szőlőt meg a birset még nem. Esetleg a birset levéltetű ellen.

Mondjuk, én a szőlőt is lenyomtam szőlőlevélatka ellen (már megjelentek a legkorábbiakon), de mivel a többségnek még nincs levele, majd lesz egy ismétlés Flumite-tal, amikor a málnát is permetezem atka ellen.

Ha semmilyen atka nem szokott lenni a szőlődön, akkor neked felesleges atka ellen szórni. Keress rá a képkeresővel, hogy hogy néz ki az atka kártétele a szőlőn. De linkelek is képeket, ha nem boldogulsz a keresővel.

Gomba ellen kb. 2 hét múlva kell, mert 2-4 héten belül már fertőz a lisztharmat, ha jelen van nálad. De természetesen, ha tavaly nem volt látványos lisztharmatod, akkor ezt is hanyagolhatod, akkor majd először május közepe után kell peronoszpóra ellen. Ha tavaly semmi baja nem volt a szőlődnek, akkor nyugodtan lehetsz permetezés nélkül egyelőre.

A birs már kezd nyílni, és úgy néz ki, csapadékos marad az idő. Ezért valami felszívódó monília elleni szerrel nem árt lenyomni legalább egyszer. Utána, ha minden jól megy, csak nyár végén, ősszel kell legközelebb, az almamoly ellen, néhányszor. Addig leginkább csak a levéltetvekre kell figyelni.

2019. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!