Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kell-e keverni a virágföldet?

Gabesz077 kérdése:

Kell-e keverni a virágföldet?

Figyelt kérdés

Ilyen virágföldet vettem, mert ki akarok ültetni egy kisebb japán juhart. A kérdés hogy az ültetőgödörbe csak szórjam bele a földet és már mehet is a kis fa (majd köré föld) vagy ezt a virágföldet még be kell keverni sima földdel, hogy ne legyen ilyen laza szerkezetű?


[link]



2019. ápr. 25. 20:33
 1/6 anonim válasza:
Mi ugyanilyen foldet vettunk tavaly, csak annyit tudok mondani, hogy mi bekevertuk, barackfat ultettunk, es azota nagyon szepen no, most rengeteg kis barack novoget rajta, ugyhogy rosszat nem csinaltunk :)
2019. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az összes fámat úgy ültettem, hogy a gödör aljára marhatrágyát szórtam, majd rá földet elválasztásnak és úgy rá a a fa gyökerét.

Ezt a virágföldet én összekeverném sima földdel és azt szórnám a fa alá és köré.

2019. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is így ültetem fákat ahogy 2es írta .

Nem olyan erős ám ez a zsákolt föld.

2019. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy savanyú virágföld 4,5 pH-val. Talán az áfonyának kellemes így ahogy van a zacskóban. Én mindenképpen keverném az majdani végső hely talajával.

[link]

2019. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez amúgy is semmi, ha pár év múlva a gyökerek behálóznak mondjuk 50.000 liter földet, akkor ez a 20 liter nem igazán fog osztani-szorozni. Ha netán meszes a földed, akkor már egy év múlva is ronda lesz a juharod. Ha meg savanyú a földed, akkor meg igazán mindegy, legfeljebb a talajszerkezet miatt biztosít jobb indulást.

Ennyire savanyú föld azért nem kell, úgyhogy érdemesebb keverni a kerted talajával, méghozzá a felső réteggel, ami jó állapotú, és nem halott, mint az alsó réteg. A kiszedett alsót meg terítsd szét a felszínen, legalább nem lesz gyomos körülötte.

2019. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó földet választottál, A florimo-ban van műtrágya, marhatrágya, fekete fehér tőzeg meg még pár dolog. Bajt nem fogsz okozni neki, de ahogy fent írták, érdemes kicsit keverni a sima földdel, mert a tőzeg alapú dolgok megsüllyednek 6-8 hónap után, és majd kell tenned a tetejére utánpótlást.

Meg tehetsz az aljára szép finoman marhatrágyát, hogy mikor odaér a gyökér, akkor is legyen tápanyaga, mert a virágföldből ki fogja szívni a tápanyagot 3-5 hónap alatt.

2019. ápr. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!