Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet csinálni a röpsúlyos...

Mit lehet csinálni a röpsúlyos kuplunggal, ha mindig fog?

Figyelt kérdés

Robi röpsúlyos kuplunggal kapcsolatban kellene ötlet, hogy mit lehetne vele elkövetni.


Bármennyire leveszem a gázt, a kuplung fog, viszi a kapákat. Esetleg, ha földben vannak, akkor ennyi meg tudja fogni őket, hogy a súrlódás már nem elég a hajtáshoz. Ha még lejjebb veszem, akármilyen kicsivel, akkor a motor leáll, ahogy kell is neki.


A rugókat cseréltem, de a régiek talán csak fél mm-rel voltak hosszabbak.


Használtan vettem, de nem sokat ment, látni minden kopó alkatrészén. Azt hittem, elég egy rugócsere, aztán lesz egy szuper gépem, de nem. És nincs is ötletem, mit lehetne még csinálni.


Talán a ferodolból leköszörülni egy kicsit? Viszi egyáltalán a flex vagy az állványos köszörű?


2019. ápr. 26. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Viszi a flex,meg a köszörű is ,de nézzed meg hol fog a feradol.Lehet hogy csak kis részen ,és itt kell lecsiszolni .
2019. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem látom a kuplungot és,hogy mi lehet a baj,de az biztos,hogy óva intelek ennek a megmunkálásának flexel,köszörűvel,mert meg sem fogja közelíteni az eredeti rádiuszt,ha nem szögletes és minden féle alakzatok lesznek a pofákon.

KIszereled őket,satu alupofákkal,befogod,hogy a rádiuszt egyből végig tudd reszelni egy minimum háromszázas fém előreszelővel.Ezt billentve tolod végig a felleten hosszirányban és közben az elejét emeled a nyelénél lefelé nyomod a rezelőt,mint mikor egy rádiuszt alakít ki a mester egy munkadarabon.Így fog eltérni az eredeti ívtől a legkevésbé a pofa bevonata.A reszelőt csak érzéssel,nem rányomva erőből,mert harapja akkor.Így hamarabb bekopik majd az eredeti rádiuszhoz és nem fog csúszni terhelésen a kuplung,mert még nagy felületen fog tapadni,ha jól csináltad a reszelő billentését.Csak tolásra reszeld és mindég emeld fel a reszelőt a végén és megint csak tolás.Itt húzásra reszelni nem szabad.

2019. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 27. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!