Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek 2019-ben lehetsége...

Szerintetek 2019-ben lehetséges biokertet csinálni? Van aki úgy csinálja?

Figyelt kérdés

Nekem nem megy...

-füge be sem ért már megették a darazsak

-cseresznye, meggy kukacos

-körte elrohadt az összes

-retket, uborkát, spenótót paradicsomot megették bogarak

-őszi és kajszi barackfák is beteg

-szilva nem is termett egy sem


Ami termett és jó lett:

Alma, szőlő,


Aki sikeres az hogy csinálja?


2019. ápr. 27. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Hát nem rinyál ennyit az biztos.
2019. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Biztos csinálja valaki, de mi értelme? A ma használatos permetszereknek komoly követelmnyeknek kell megfelenie, nem károsak az egészségre és nem maradnak a gyümölcsben. Semmi értelme ennek a divat bioságnak, nem leszel egészségesebb tőle.
2019. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
dehogy. A szomszédos országba is azért bio, mert éjszaka permeteznek.
2019. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: mit csináltál eddig? Pl. rezes-kénes lemosó permetezés? Később rendszeres hígabb rezes permetezés almán, körtén, szőlőn? Ezeket a biósok is használják. Hernyófogó öv? Törzs lemeszelése?


Retek bogaras lett??? Valamit nagyon rosszul csinálsz. Én azért szeretem, mert olyan korán terem, hogy még semmi nem szokta bántani. Kora tavaszi ásás, pajorok kiszedegetése (én utána még át is kapálom a földet és a tetejét elgereblyézem), elvetés, aztán már csak locsolni kell. Legfeljebb retekbolha támadja meg (az enyémet még sohasem), de az is csak akkor, ha száraz az idő és akkor (állítólag) vízpermetezéssel lehet őket gyéríteni. Én soha semmivel nem permetezem (nem is szabad, mert annyira gyorsan terem, hogy nem bomlana le a permet) és minden OK.


Fokhagymát, újhagymát nem ültetsz? Tapasztalatból mondom, hogy egész jól távol tartja a bogarakat még a többi növénytől is. Uborkáról, spenótról nincs ismeretem. Én tököt, borsót, répát szoktam. Azt sem kell permetezni. A tököt elkapja ugyan néha a lisztharmat, de terem még úgy is.


A paradicsomot permet nélkül letarolják a poloskák meg egyebek. Talán hálós védekezés segít valamit.


Cseresznye kukacos... Igen, az olyan. Gyéríteni úgy lehet, ha alatta kikapálod a füvet, tavasszal átforgatod, és folyton átkapálod a talajt. Mert onnan jönnek fel a legyek. De ha a szomszédnak is van fája és ő kakil az egészbe, akkor csinálhatsz bármit... Esetleg permetezhetsz...


Őszi, kajszi beteg... Az én kajszim is, pedig az enyém kevésbé kényes rózsabarack (volt). Sajnos azt ki kell vágni. Más is mondja, hogy 6-7 évente megy ki a fája. Szerintem bejött az országba valami kórság és éppen tarol.


Szilva nem termett... Talán rossz a talaj vagy kevés a víz. Mert nem egy kényes növény.


Darazsak: keresd meg a fészküket és irtsd ki. Egyébként meg gyérítsed őket PET palackos fogóval.

2019. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én nem hiszek a csodákban ha kánikula van másnap eső megint meleg pára eső így megy két hétig ott lerohad az összes gyümölcs akárki akármit mond ha nincs gombaölőzve. Rovarok ellen esetleg csapda. De kár vesződni. Én pl szőlőt agusztus első hetében permetezem utoljára. Szeptenben végén szüretelek. Kb két hónap van rá hogy a permet kiülüljön hatását vesztje. Kb ugyan ez a gyümölcsöknél. Így van minden. Ha lenne hatásos bió módszer senki se permetezne drága vegyszerekkel.
2019. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, csak utána kell nézni a bio növényvédelmi módszereknek. Nálam a paradicsomot nem rágta meg semmi, a mellé ültetett bársonyka megtette a hatását. Most is így fogom kiültetni, paprikát szintén. A körtém nekem sem hibátlan, de rengeteg terem, és csak mi fogyasztjuk, én úgy vagyok vele, hogy inkább kivágom a kukacos részt, mint hogy permetezzem. Amúgy is lusta kertész vagyok :) Igyekszem olyan növényeket, fákat ültetni, amikkel nincs sok gond, melléjük fűszernövényeket. Műtrágya helyett komposztot és lótrágyát használok. Nem régóta csinálom, biztosan nekem is lesz, ami nem sikerül, de majd tanulok belőle. Most nagyon sok zöldséget magról ültettem, szépen ki is keltek, sokkal olcsóbb, mint palántákat venni. Ha tönkremegy valamelyik vetemény, nem olyan nagy kár, max. legközelebb jobban odafigyelek, vagy mást ültetek.
2019. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!