Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy nagy tujafa rönk az...

Csótár A nikó kérdése:

Van egy nagy tujafa rönk az udvarunkon. Kiásni nem tudom, ezért ültetnék rá növényeket. Milyen fajtát tegyek rá? Állandóan éri a napfény, a szél, az eső. Milyen strapabíró növényeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább egy madáritatót/fürdőt tennék rá. Népszerű lesz.
2019. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet amit az 1-es írt!:)

De itt van néhány tipp is:

[link]


és itt még több:

[link]

2019. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha útban van, akkor csákánnyal is lehet próbálkozni, ill. egy kicsit ásni körbe, és baltával a szétágazó gyökerét amennyire lehet, elvágni, és aztán rásegíteni csákánnyal, de ekkor is valami követ odatenni, hogy megtámaszd a csákányt, hogy legyen feszítőerő.


Másik lehetőség, ha nagyon makacs, hogy láncot tekertek rá, amit az autó vonóhorgához kapcsoltok, és az autóval néhány óvatos nekifutással kirántjátok. De tényleg óvatosan és lassan, sokszor, és kicsit, mert a hirtelen rántással tud ám repülni is és akár valamiben kárt tenni. ilyenkor jobb egyébként kicsit messzebbről figyelni, legalábbis nem az autó előtt és mögött a tujarönk között téblábolni.

2022. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tehát autóval előre, aztán visszatolasz, hogy lazuljon a lánc, aztán megint, de nem sokat, mindig csak, hogy érezd a rántást. szerintem egy tujának nem kell sok. és akár ha már nagyon meglazult akkor is lehet próbálkozni csákánnyal, ha nagyon bizonytalan vagy.
2022. jún. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!