Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell elföldelni a...

Hogyan kell elföldelni a napraforgó magot, héjastól vagy megpucolva?

Figyelt kérdés
Egy sor fekete napraforgót akarnék vetni a madaraknak.

#vetés #fekete napraforgó
2019. máj. 8. 15:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Héjastól.
2019. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem gúnyolódom, ne bántódj meg, de te láttál már bármiféle növényt, amelyek üldögél a kis sámlin, az Ó, te drága, ó, te drága

Klementina kezdetű amerikai balladát dúdolja, miközben saját magjait tisztítja?

2019. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%

Én pirítva szoktam...

:)

2019. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy ha tonnaszámra vetik, csak nem 'puccolgatják' őket...

Egyébként egy nővényben hatalmas feszítőerő van, amikor csírázik.

2019. máj. 8. 15:41
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Frenetikus.
2019. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Például a szilvamag is 'kikél' a csonthéjából.
2019. máj. 8. 16:09
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor önmagát veti el és a napraforgó tányérjából kipottyanva a földre esik, nem pucolja meg magát esés közben.
2019. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Szerintem se. :)))
2019. máj. 8. 16:13
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem kell megpucolni. A korábbi válaszolók arra próbáltak rávilágítani, hogy erre magadtól is rájöhettél volna: a napraforgó nem egy iparilag előállított valami, hanem egy vadon is nőni és szaporodni képes növény. Amikor vadon nő, akkor simán lehullanak a héjas magok a földbe, senki nincs, aki megpucolja. Ergó ennek akkor is működni kell, ha te csinálod.


Persze az ásás, esőn felül még folyamatos öntözés stb. is ilyen mesterséges dolgok. Valamennyi enélkül is teremne, de nem kelne ki az összes mag, víz hiányában a kikelt növények egy része kiszáradna stb.


Ha ismered a bibliai magvető történetét, ott azért írják, hogy a magok egy része tövis közé, út szélre stb. esett és nem termett, mert akkoriban még nem alkalmaztak olyan alapos talajelőkészítést, mint ma. Anélkül is lett termés, csak kevesebb.

2019. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Bocs, akkor rosszul tettem fel a kérdést.


Segítek-e azzal valamit, ha azt a tíz szem magot 'megpuccolva' földelem el vagy fölösleges?

2019. máj. 8. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!