Kezdőoldal » Otthon » Kert » Napraforgónak mikor lehet a...

Napraforgónak mikor lehet a magjait kiszedni a tányérból?

Figyelt kérdés
Kertbe ültettem pár dísznapraforgót az idén, közel két méteresek lettek, hatalmas tányérral :) Arra gondoltam, hogy ezt a sok magot télen a madaraknak kiteszem eleségnek. Mikor szedhetem ki a tányérból a magokat?

2018. aug. 31. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én magamnak szoktam termelni 1-2 vödörrel. Akkor szedem, amikor már sárgák a levelek, az alsók inkább barnák. Levágom a fejeket, egy tejesládában egy metszőolló hátuljával kidörzsölöm a szemeket. Aztán kiterítem száradni a padlásra.
2018. szept. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor most még korai? Már mozognak a magok a tányérban.
2018. szept. 1. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudhatom, hogy nálad hogy áll...

Én a fejek 3/4-ét már leszedtem.

Ha nagyon zöldek a levelek, akkor lehet, hogy a magok még nem érettek, és a magbél nagyon összeszárad. Amúgy, nem jól fogalmaztam elsőre, mert nem sárgának kell lenni a levélnek, hanem sárgulni kell, azaz, ha nem olyan eleven zöld, hanem sárgás, akkor jó.

De persze, nem csak a leveleket lehet nézni, hanem - főleg több fej esetén - a tányér hátulja ha sárgászöld, akkor már akár szedni is lehet.

2018. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szedd le, kopold ki, szárítsd a magokat. Különben leszedik a madarak.
2018. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 1. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem ki a magokat a tányérból, hanem a magokkal teli tányérokat szurkáltam ki a hátsó kerítés tetejére meg a diófa ágaira. A kiürült tányérok meg mentek a kazán mellé, gyújtósnak.
2018. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez is igaz, csak én szeretném tárolni is valahol a magokat, helyem nagyon nincs. Meg szeretném beosztani a madaraknak, hogy egész télen kapjanak kaját :)
2018. szept. 7. 21:46
 8/9 anonim ***** válasza:
En se egyszerre szurkaltam ki az osszes tanyert :D heti egyszer, hetvegen 5 tanyer, egesz hetre bejarta nekik, ez 4 honapra 80 tanyer volt. Nekem se volt helyem, igy drotra fuztem fel meg osszel otosevel, es odalogattam a feszer szarufajara a furtoket. Igy az egerek se fertek hozza es utban sem volt.
2018. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kis fejű olajnapraforgóval nincs tapasztalatom, de a nagy fejű étkezési napraforgó tányérja szinte kivétel nélkül mindig berothad leszedés után. Eleinte próbálkoztam utószárítani kidörzsölés előtt, és azokat dobhattam is el.
2018. szept. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!