Kezdőoldal » Otthon » Kert » Önjáró elektromos fűnyíró?...

Önjáró elektromos fűnyíró? Lehet-e számszerűsíteni, hogy mennyivel nyújt többet a hagyományos elektromosnál? Mennyivel gyorsabban lehet vele dolgozni? Milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
700 m2 körüli területről van szó, nem tökéletesen egyenletes, a hagyományos elektromos fűnyírót egyre nehezebb tolni (mert én is öregszem) és a konstrukció velejárója, hogy az ember a talajnak nyomja a gépet, holott azzal párhuzamosan kellene, így olyan derékfájást okoz, mint a porszívó. Viszont ezek az önjárók jóval nehezebbek a műanyagházas elektromosoknál, tehát amikor be kell tolni a szerszámos kamrába, akkor elég nehéz lehet vele manőverezni. Jelenleg viszont kb. 2 órát tart, míg végzek (ha használom a fűgyűjtőt, akkor 3-4 órát). Vagy esetleg az a megoldás, hogy mindkét típust tartani kell, mert egyik gyorsan végez, a másikkal meg lehet manőverezni a fák és bokrok között ?

2019. máj. 21. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Felejtsed el.
2019. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyik barátomnak ilyen van, és esküszik rá.

(Már ő is nehezen megy a kora és a pocakja miatt.)

2019. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem az önjárós elektromosat, nekünk van egy pillekönnyű sima elektromos, amivel hihetetlenül könnyen lehet haladni és manőverezni, egy olcsó kis LIDL-s fűnyíró. Meg van egy benzines önjáró Hondánk. Az bivalyerős, nagyon szépen vág, és az önjáróval könnyű is tolni. Ennek ellenére ritkán használom az önjárót, mert én sokszor tolom előre-hátra, tehát oda-vissza végigmegyek a sorokon. A hátramenet pedig kivégezné az önjárót. Ha körbe-körbe vágom a füvet, akkor szoktam önjárót használni, de nekem anélkül sem nehéz vele dolgozni. (60 éves vagyok, nő). Ja, manőverezgetni természetesen könnyebb a kicsivel, de a nagyot mi is a nagy kerthez használjuk, ahol nem félóra egy fűnyírás. Viszont a Honda teljesítményéhez és súlyához képest egészen könnyen mozgatható, még az én koromban is.
2019. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam is egy sima jopáréves elektromos van a fenti részre amit gyakrabban használok és egy átlalakitott benzines ami a nagy kertben vágja le.Igen ő vágja én csak nézem és mondom merte menjen.:D Viccet félre téve megcsináltam távirányitósra pont a leirtak miatt.Derékfájás,huzni-vonni...neem.
2019. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én 700 nm-re benzineset önjárósat vennék az elektromos 700 nm-en? nem tudom hogy igazgatod a kábelt? Apósoméknál 100nm vágtam elektromossal hát egy rémálom. viszont abban időnként olajat kell cserélni és időnként a légszűrőt tisztítani. mindenképpen azt javaslom, hogy olyat vegyél ami Briggs Straton motorral van. 3 éve van olyanom, télen leállítom tavasszal első húzásra indul. az olajcserén kívül nem nyúltam hozzá.

ami a fűgyűjtőt illeti van olyan aminek van mulcsozója, az kicsire vágja a füvet ezért otthagyhatod.

Vagy ha van keret rá akkor robot fűnyíró bár az a duplája, triplája egy jó benzinesnek. telepítéssel szerintem kb 5-600 ezer ft ekkora területre. én most gondolkodom olyanon.

Nekem kb 5-600 nm területem van.

Ja és még valami a manőverezéssel kapcsolatban a Güde-nek vanolyan ami három kerekű azzal elvileg jobban lehet manőverezni vagy már van más is talán Hecht 3 kerekű. de én azért nem választottam mert mindenképp azt javasolták nekem, hogy ha nem akarok szenvedni a motorral akkor csak Briggs Straton motorosat vegyek. Eddig nagyon bejött ahogy írtam. Bár én férfi vagyok és megoldom az olajcserét és a légszűrő tisztítást. nem bonyolult, ha te nyírod egyedül a füvet az is menni fog.

2019. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenesetre továbbra is "tanácstalan" vagyok. 70-es éveim közepén járok és minden nyitottságom ellenére eléggé konzervatív, az ember véleményét és döntését meg a saját tapasztalatai is erősen befolyásolják. Első szakmai ismereteimet elektromos szakmában szereztem, a benzinmotoros hozzáállástól erősen ódzkodom. Részben a gyúlékony üzemanyag tárolását illetően, részben a környezetszennyezés miatt, de a benzinmotoros gépek nagyobb önsúlya miatt is. Ráadásul pár éve télen felfeszítették a szerszámtároló kamrámat és minden használható/eladható kerti gépet és eszközt elvittek, így nagyobb értéket ott már nem szeretnék tárolni. Az elektromos hosszabbító kábel nekem soha nem okozott gondot, viszont akkus robot-fűnyíró éppen az akkumulátor-technika miatt nem igazán szimpatikus.
2019. jún. 8. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!