Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes ültetni ilyenkor...

MrPifta kérdése:

Mit érdemes ültetni ilyenkor május második felében, ami ki is nő?

Figyelt kérdés
Néhány növény nem nőtt ki, a helyére még rakhatok mást. Mit érdemes?
2019. máj. 24. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
retket, dughagymát (újhagymának) egész évben szoktam rakni az üres helyekre. A paradicsom paprika káposztafélék uborka még palántázható.
2019. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bab, retekből csak azok amik bírják a hosszú napot. Salátából a tépők, mizuna mehet még.

Újhagyma ahogy írták.

Zöld fűszerek közül kapor, petrezselyem.

2019. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Dughagymát már késő, kinő a szára, de nem fejlődik fél cm-nél vastagabbra, hanem egyből egy kis fejet fog hozni. Zöldhagymának már csak étkezési hagymát érdemes letenni, mert annak már nem kell nőni, csak a leveleit kidugni.

Uborka, karalábé magról helybe is mehet nyugodtan, júliusig. Görögdinnyét is lehet még magról is, bár nem lesz valami korai. Tavaly júniusban vetettem kisdinnyének savanyítani, és még azokon is beért, amiket nem szedtem le időben.

Céklát is lehet még sokáig.

Gyakorlatilag bármilyen palántát, amit árulnak most a piacon.

Van olyan fejes saláta, amire rá van írva, hogy nyári termesztésre. (Pl. Attrakció fajtájú.)

Ha tudod sokat öntözni, akkor mehet a főzni való kukorica, főzőtök, cukkini, patisszon. De gyakorlatilag most már minden igényelni fog több-kevesebb öntözést, ha egyszer vége lesz ennek az özönvíznek.

2019. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!