Kezdőoldal » Otthon » Kert » Motoros kaszánál ha kiürül a...

Motoros kaszánál ha kiürül a tank, újratöltés után egyből folytatjátok a munkát, vagy kicsit hagyjátok a gépet pihenni?

Figyelt kérdés
Van egy Stihl Fs 460-as gépem, és érdekelne a véleményetek. Tankolások között hagytok egy kis szünetet, vagy pihentetitek kicsit a gépet? Jómagam kb egy 10-percet szusszanok, de talán kicsit kevéske ez az idő, mert indulásnál azért elég meleg, már már forrócska. Ha várok 20 perceket akkor meg soha az életbe nem végzek a területtel. :D

2019. máj. 31. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene pihenni ? Előbb döglesz ki,mint a gép .
2019. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért nem egészen igaz hogy hamarabb kidöglök... :D Főállásban is ezt csinálom, Viszont a cégnek nem probléma ha esetleg megfekszik a gép. A sajátjával azért az ember másképp bánik.
2019. máj. 31. 20:25
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Egyből folytatom. Minek hüteni. Két perc múlva ugyan olyan forró lesz húsz perc pihentetes után is.
2019. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem várok semennyit.
2019. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyit lötykölök mellé.

Hajlamos vagyok mindent eláztatni benzinnel,bolyankor megvárom, míg elpárolog.

Amúgy a sthil fs 460 szerintem üzemi hőmérsékleten érzi jól magát, a kínai szarokat kell egyfolytában visszahűteni.

2019. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeknek a kényszer hűtésű gépeknek az üzem meleg hőfokuk kb 150-170 fok és ehez is vannak tervezve.Ha egy profi,vagy farmer kategóriás minőségi géppel meg kellene állni 30 percenként,akkor az nem lenne minőség.Én csak a vadi új 0 órás gépeknél javaslom a három fél tank üzemet 15 pec szünettel és utána már lehet tolni neki 1000-rel.

Rengeteget vágok évente velük és a környékben én javítom őket.Van rálátásom a dologra.

A hidegen indításnál javaslom a min 3-5 per alapjáraton történő előmelegítést,mert a teljesen hideg motor terhelése az már tényleg árt a motornak.

2019. jún. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És még azt is hozzátenném,hogy mikor adott márkák olajait teszteltem és mértem a hőfokot azonos körülmények mellett,akkor a két vezető márka full szintetikus olajaival már csak 140 fok körüli értékeket mértem egy tank után.Tanulságos teszt volt.Kár,hogy nem tettem fel a You tub-ra Ez bizonyította nekem,hogy nem mindegy,hogy milyen az olaj minősége.Jobb a kenésük mint a sima kétütemű olajoknak.A nagyobb súrlódás miatt jóval jobban melegszik a gép.

Van az sokat szidott MTD.Arra azt mondta a tulaja,hogy nem bírja sokáig,mert bemelegszik és nehezen áll le,vagy megragad nagy melegben 3 tank után.Nem volt más gondja,csak mondtam a tulajnak,hogy használjon más ,jobb olajat.Semmi gondja nem volt azóta a gép motorjával ,persze a többi más betegségét kivéve.

2019. jún. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, a fenét kell várni!

Én akkor állok le ha cigiznem kell és iszom a sörömből mert pokoli melegem van. Amúgy mehet egyfolytában mert a kaszának turbóventillátoros hűtése van ami ott van a lendítőkerék öntvényén ha jobban belekukucskálsz a tank környékén a forgattyúsházba.

2019. júl. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!