Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy normál szobai növényt...

Egy normál szobai növényt milyen gyakran kell átültetni és milyen évszakban?

Figyelt kérdés
Van egy szobai növényem, melyet tavasszal friss humuszba ültettem át, mostanra eléggé ki van száradva/szikkadva a földje (rendszeresen öntözöm a növényt), indokolt lehet az átültetés?
2015. dec. 6. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell átültetni, csak ha kinövi a cserepét.

Általános virágföldet használj, ne humuszt.

Öntözd gyakrabban.

2015. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Alig kell átültetni, gondolj bele, a természetben ki ülteti át őket ? Inkább csak lazítani kell, ha túlságosan összetömörödött és lehetőleg lágy öntözővizet kell használni (pl. esővíz, kondenzvíz), ugyanis elsősorban a kemény csapvíz teszi tönkre az ültetőközeget, mert ottmarad a sok kalcium-magnézium só. Még azt teheted, hogy a föld felszínét mulccsal, faforgáccsal, lemorzsolt fenyőtoboz pikkelyekkel vagy borsó nagyságú kvarckaviccsal feded be a túlzott párolgás megakadályozására.
2015. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyan nincs, hogy normál szobai növény, minden növényt a fajtájának megfelelően kell gondozni. Szóval először azt kéne megtudni, hogy pontosan milyen növényről is van szó.

Bár a legtöbbjüket általában csak tavasszal szokás átültetni és minél idősebbek, annál ritkábban.

2015. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

utolsónak...

Ha tudnám,h milyen növény leírtam volna. Próbálom megtudni. vagy lefotózom, és felrakom

2015. dec. 6. 17:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Jól írják, átültetni két esetben szükséges:

1. Kinőtte a cserepét.

2. Tönkrement a földje. Ennek sok oka lehet, a föld állagától kezdve a pH megváltozásáig.

Amúgy elég tápoldatozni.


Nem tudom, mibe ültethetted a növényedet, erről is csinálhatsz fotót, ha a nevét nem tudod.

Pl. a Képfeltöltesre betallózod a gépedről, és a legalsó Direkt link nevű dolgot idemásolod.

2015. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

utolsónak...

Kinőtte a cserepét a növény.

És Általános termőföldbe ültettem bele még tavasszal.

csapvízzel öntözöm,vki szerint ez nem jó.de ezen nem fogok változtatni.

2015. dec. 8. 23:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Mármint, tavasszal nőtte ki, ha jól értem, most pedig nincs kinőve a mostani cserepe.

Ha a növény egészséges, akkor nem kell átültetni.

Lehet, hogy túl tőzeges volt a föld, ezek szoktak nagyon hamar kiszáradni és összemenni. Ha nem túl tőzeges, csak rés van a cserép fala mellett, akkor tegyél rá még új földet, és valamivel nyomkodd a résbe, az aljáig.

2015. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem!

Tavasszal kezdett beteg lenni a növény,így átültettem.És hamar egészségessé vált. Most meg már ngyon szűk neki a hely (meg lehetne sztem szebb is), így vmelyik nap szétültetem.Így lesz két növényem!

2015. dec. 10. 10:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, várj tavaszig a szétültetésével, addig biztosan kibírja.

2015. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
már mindegy. tegnap jó idő volt. megcsináltam.
2015. dec. 11. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!