Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kézi kaszát vennék. A penge...

Kézi kaszát vennék. A penge hosszúságának miben van jelentősége?

Figyelt kérdés
Lehet kapni 60-70-80, sőt még 90 cm hosszú pengét is. Mi alapján válasszak? Embermagasságú gazhoz kellene egyenetlen talajon. (Magamhoz mérve - 180+)

2019. jún. 11. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez 60-70 es kaszát vennék.

Úgy szokták ezt mérni,a válltól a kasza végéig érjen a kar .

2019. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagy gazhoz rövid pengéset vegyél. A nagyok inkább aratókaszák.
2019. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egyenetlen a talaj és nagy a gaz, gondolom van benne mindenféle zöld, én ezért a legrövidebbet venném.
2019. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Igazából aki tud kaszálni, annak tökmindegy.

Sokkal több múlik a helyes kikalapáláson és fenési technikán mint a pengehosszon... 2 évembe beletellett mire ellestem nagyapámtól és ki tudom úgy kalapálni és meg tudom fenni, hogy ne csak a nagy gazt, de a zsenge füvet is vigye... Nem annyi az egész, hogy megveszed aztán kaszálsz...

2019. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát, pedig megvettem és kaszáltam. A tanácsok alapján a legrövidebb pengével. Zsenge fűről nincs szó a kérdéses telken.
2019. jún. 22. 01:43
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Én 3000négyzetmétert tolok le 1 óra alatt, ezt csak tökéletesen kikalapált és fent es persze közben is kell fenni kaszával lehet.

Más csapkodni és valahogy haladni, meg más ütemre rendre kaszálni az az igazi kaszálás.

2019. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6#

3000m2 1óra alatt?

Ne hülyítsd már!

Az azt jelenti saccra (40m x 75m telket feltételezve, hogy 1,5 méteres karolással 2000 méter hosszan kaszálsz egy óra alatt? Az azt jelentené hogy fél métert húzol másodpercenként! Ne már!

2019. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4/6! Köszönöm, hogy szerény szavaiddal irányt mutatsz nekem, bátorítva, hogy kellő gyakorlással és tapasztalással elérjem én is azt a lendületes tempót, amivel a kérdéses hepehupás telken lévő, négyzetméterenként ~20 különféle szálas növényt (de szerencsés esetben "csak" embermagasságú aranyvesszőt) és 1-2 fajta, az előbbieket átszövő kúszónövényt a Te utolérhetetlen hatékonyságodnak legalább tizedével lekaszálhatom.

Mindeközben szavaidból az is kisejlik, hogy nem veszed igazán jó néven, hogy kaszát átallottam vásárolni. Nagyon sajnálom, hogy ezzel ilyen nehezen viselhető lelki terheket róttam rád, de sajnos minden szakismeretnek van egy olyan sajátossága, hogy elsősorban a saját célszerszámaival lehet elsajátítani őket. Például egy hegedűvel eléggé nehéz lenne kitanulnom a hidegburkolás csínját-bínját. Ezért remélem idővel megenyhülsz és elnézed nekem ezt a botlást, hogy - többek között a környezetem zajterhelését csökkentendő - a kézi kaszálás felé kezdtem kacsintgatni...

2019. jún. 23. 00:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 70-es Szlovák kaszát vettem (még mindig lehet kapni és ez nem az az orosz szlovák trend utánzat lemezkasza), ehhez egy erősebb és nehezebb akác nyelet és elegendő saját súlyánál fogva ráejtve suhintani a gazra és vágja elég rendesen. Előfordult hogy a benzines kaszások elé kerültem vele. Persze előtte ki kell néha kalapálni és rendszeresen fenni.
2019. júl. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért jó bunkózni...

Nem szóltam be, és nem is nehezményeztem, hogy kaszát mertél vásárolni .. pusztán rávilágítottam, hogy a megfelelő kikalapálásra nagyon rá kell érezni, hogy jól meg lehessen fenni egy kaszát, es sajnos egyre kevesebb öreg van, akitől meg lehet tanupni ezt a mesterséget...

És igen az én földem sík, lóhere és zsenge tarack, mivel rendszeresen van kaszálva, és piszok gyorsan lehet benne haladni, nem egy másfél méteres gazrengeteg.

2019. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!