Kezdőoldal » Otthon » Kert » A faeper magonc hány év után...

A faeper magonc hány év után fordul termõre?

Figyelt kérdés
Elültettem pár túlérett faepret, arra lennék kiváncsi, hogy, ha kikelnek, akkor hány év múlva számíthatok termésre.

2019. jún. 17. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha minden jól megy, akkor a 4. évben már lehet pár szem termés. De természetesen, ha rossz a föld, vagy fű között van, akkor lehet, hogy kicsi korában olyan lassan fejlődik, hogy 10 évbe is beletelik, mire elég nagy lesz.

Már feltéve, hogy kikel... Ha így elültetted, mint egy babszemet, akkor nem biztos szerintem, már csak a túl nagy mélység miatt se. Én úgy csináltam, hogy szétnyomtam a gyümölcsöket, és egy papírtörlőn szétterítve kiszárítottam, utána ültettem virágcserépbe a magokat, ki is kelt mindkét fajta szépen, .

Végül sajnos nem lett semmi haszna, mert két-három évet kínlódtak kiültetve, aztán elpusztultak, fogalmam sincs, mitől, egyszerűen nem nőttek semmit. A telkem környékére telepítettem őket, ahol egyébként mindenféle gyümölcs megterem, még eper is, csak az rossz minőségű, ízetlen, apró, ezért akartam nagy szemű mézédeset.

2019. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kössz, nem mélyre, egy virágcserépbe ültettem én is.
2019. jún. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!